Lirac AOC Miroir de Bouchassy Château de Bouchassy

Kód: 210333-000-075
2019
Neohodnoceno
865 Kč
Skladem (59 ks)

Francouzské víno Cuvée Mirroir je červené víno z produkce Château de Bouchassy. Toto suché víno okouzlí doteky květů, ovoce, koření i krásných animálních tónů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Cuvée Mirroir z produkce vinařství Château de Bouchassy je vyrobené v odrůdové skladbě 50 % odrůdy Grenache, 35 % odrůdy Mourvedre a 15 % odrůdy Syrah. Toto červené víno odráží harmonii mezi vinařem a terroirem. Vinná réva se pěstuje na 70 let starých vinicích v apelaci Lirac. Pozemky jsou umístěny na terasách řeky Rhôny, složené z křemenných oblázků a červené písečné hlíny.

Víno zdobí tmavě červená barva s fialovými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlila vůně s tóny květů fialek, hřebíčku a černého rybízu. Odrůda Syrah tomuto francouzskému vínu přináší doteky vůně kůže. Chuť vína je suchá, s příjemnou ovocnou texturou a středně dlouhou dochutí.

Toto červené víno se dokonale snoubí s pečeným červeným masem servírovaným v omáčkách. Víno můžete párovat také s drůbeží, jehněčím masem, nebo zvěřinou. Na závěr Vašeho menu můžete víno harmonizovat společně s vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno doporučujeme před samotným servisem dekantovat, nebo alespoň delší dobu nechat nadýchnout v otevřené láhvi.

Červené víno Cuvée Mirroir z produkce vinařství Château de Bouchassy můžete archivovat 10–15 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Lirac
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Mourvèdre, Syrah
Producent (výrobce): Château de Bouchassy
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château de Bouchassy je francouzské vinařství, které naleznete ve velmi populárním regionu Lirac ve vinařské oblasti údolí řeky Rhóny. Dobrá vína pocházející z tohoto zámku těží z velmi hodnotných vinic, které jsou dokonale orientované, mají ideální podloží a vynikající mikroklima. Proto ve vinařství Château de Bouchassy mohou sklízet pouze dokonale vyzrálé a zdravé hrozny, které přináší odraz terroiru do chutě vína.

Plná, chuťově vyvážená červená vína vyrábějí z hroznů odrůdy Grenache Noir, Syrah, Cinsault a Mourvèdre. Svěží a jemné růžové víno vyrábí z hroznů odrůdy Grenache, Syrah a Cinsault. Bílé víno plné rozmanitého ovoce a minerální dochuti pak z hroznů odrůdy Grenache Blanc, Clairette, Rousssane a Viognier.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz