4 položek celkem
Láhev bílého vína L´exubérant, Viognier IGP - Le Rosé de Bessan
2021
315 Kč

Francouzské víno Viognier L´exubérant je bílé víno čirého lesku s vůní květů a vyzrálého ovoce. Toto suché víno působí živě s jemnou minerální stopou v dochuti.

Kód: 110386-000-075
Láhev bílého vína IGP Pays d'Oc, Cuvée Viognier, Domaine La Croix Sainte Eulalie
2019
365 Kč

Francouzské víno Viognier z vinařství La Croix Sainte Eulalie je suché víno plné a kulaté chuti s lehkou mineralitou. Bílé víno nese jiskrně žlutou barvu.

Kód: 110164-019-075
Láhev bílého vína Signature IGP d´Hérault Le Rose de Bessan
2020
369 Kč

Francouzské víno odrůdy Chardonnay a Viognier z produkce Le Rosé de Bessan je bílé víno s tóny ovoce a květin. Suché víno se sametovým závěrem.

Kód: 110137-020-075
Láhev bílého vína Vacqueayras AOC, Les Prémices - blanc - Roucas Toumba
2016
620 Kč

Francouzské víno Vacqueyras Les Prémices je bílé víno z rodinného vinařství Roucas Toumba. Toto suché svěží víno má příjemné ovocné aroma s doteky květin.

Kód: 110040-016-075

Odrůda Vinné révy Viognier je prastará odrůda pocházející z Chorvatska. Podle DNA analýzy je tato odrůda v příbuzném vztahu s odrůdou Mondeuse a Piedmont Freisa, což by znamenalo, že je Viogner v přímém příbuzném vztahu s odrůdou Nebbiola. Odrůda Viognier je vhodná pro výrobu oblíbených aromatických vín, které nesou minerální tóny, doteky meruněk, borovice a oceli. Viognier se vyznačuje elegantním a přesto intenzivním aroma bylinek, zejména heřmánku, levandule a tymiánu. Závěr chuti je změkčen medovou dochutí.

Viognier se používá pro výrobu bílého vína. Hrozny jsou středně velké a bobule mají tmavě žlutou barvu. Vinná réva dosahuje svého vrcholu mezi 15-20 lety stáří keříků. V oblasti Côtes du Rhône (údolí řeky Rhóny) se však často objevují vinice nejméně 70 let staré a produkují opravdu skvělá vína.

Vína z odrůdy Viognier se v gastronomii často párují s grilovanými tučnými rybami. Víno můžete servírovat společně s grilovaným lososem, pikantním zeleninovým salátem s mangem a kešu oříšky, nebo meruňkovým koláčem. Chuť vína a jeho nezaměnitelná vůně se projeví ve správně zvoleném vinném skle. Se správnou teplotou vína vám pak pomůže klimatizovaná vinotéka.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz