El Moli Côtes du Roussillon Villages AOC BIO Domaine Singla

Kód: 210160-000-075
BIO 2021
1 hodnocení
555 Kč
Skladem (67 ks)
Francouzské víno El Moli Domaine Singla je červené víno s intenzivním projevem vůně. Toto suché víno je chuťově rozmanité se sametovými, ale razantními taniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Côtes du Roussillon El Moli z produkce Domine Singla je vyrobené v odrůdové skladbě 90 % odrůdy Syrah a 10 % odrůdy Grenache. Vinice se nacházejí v Côtes du Roussillon ve vinařské oblasti Languedoc Roussillon a jsou obhospodařovány v Bio režimu. Zástupce vinařství jsou častými hosty degustací pořádaných společností Dobrá vína.

Víno zdobí tmavě rudé barvy s fialkovými odstíny. Vůně je dobře vyvážená a získala si noblesní intenzitu. Tóny vůně připomínají pečené maso na ohni, džemy z lesního ovoce a orientální koření. Chuť je suchá se sametovými taniny, které mají stále statnou razanci.

Toto červené víno se hodí k pečeným masovým pokrmům všeho druhu. Nebojte se experimentovat a inspirovat tímto červeným vínem při přípravě pokrmů. Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C.

Vhodnou sklenicí je ten největší kalich který doma máte. Víno dekantujte, nebo nechte delší dobu nadechnout v otevřené láhvi. Červené víno Côtes du Roussillon Villages El Moli z produkce Domine Singla můžete archivovat 6–8 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Côtes du Roussillon
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Domaine Singla
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

El Moli, Côtes du Roussillon Villages AOC BIO, Domaine Singla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Singla je rodinné vinařství, které se těší ze své historie již od roku 1760. Vinice se nacházejí nedaleko španělských hranic v oblasti Languedoc Roussillon. Domaine Singla disponuje 50 hektary vinic. Zajímavostí je nízká výtěžnost, pouhých 20 hektolitrů na hektar. Proto jsou jejich vína velmi koncentrovaná, plná a bohatá v chuti s nádherným ovocným aroma.

Červená vína jsou zařazena do věhlasné apelace Côtes du Roussillon a Côtes du Roussillon Villages a pochází z certifikované produkce AB (Agriculture Biologique - Ekologické zemědělství). Majitel a vinař Laurent des Besombes, přešel k pěstování hroznů a obecně k vedení vinic v symbióze s přírodou již dávno před certifikaci, kterou získal v roce 2006.

Domaine Singla vyrábí červená vína nejčastěji z odrůdy Syrah, Grenache Noir a Carignan. Pro výrobu bílého vína pak Rousssane a Macabeo.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz