Srovnávací degustace vína

srovnavaci-degustace---dobravina

23. června 2020 

 

Láká vás rozmanitost vinařských oblastí, odrůd i ročníků? Společnost Dobrá vína pro vás s potěšením připraví srovnávací degustaci.

CO SROVNÁVACÍ DEGUSTACE NABÍZÍ?

Připravíme srovnávací degustaci jak z různých vinařských oblastí (mimo jiné Bordeaux, Champagne, Vallée du Rhône, Languedoc Roussillon nebo také vinařské oblasti Piemonte, Trentino Alto Adige či Savoi), tak i vín z jedné odrůdy, ale od různých producentů. Můžete porovnat například vzorky od známějších odrůd, jako je Cabernet Sauvignon pocházející od společnosti Castelnuovo z oblasti Veneto, vinařství Domaine Menard z Gaskoňska. Nebo vyhlášenou  odrůdu Chardonnay pěstovanou napříč vyhlášenými vinařskými regiony. Seskládáme k vaší spokojenosti výběr ovšem i v případě, kdy chcete nechat rozvinout chutě i méně vyhledávaných odrůd či specifických producentů vína. 

VÝBĚR VÍN PRO SROVNÁVACÍ DEGUSTACI

Vína vybíráme většinou ze sortimentu zhruba 800 druhů námi dovážených francouzských, italských vín a také vín z jiných zemí, třeba Španělska, Rakouska, a samozřejmě také z tuzemské nabídky, například z moravských vín. V nabídce jsou vína ve všech cenových hladinách, počínaje kvalitními víny v takzvaných Bag in Boxech (v desetilitrových krabicích) a konče luxusními víny ve výjimečných ročnících.

Vinné sklo a doplňky Italesse. Disponujeme vlastní zásobou vinného skla renomované značky Italesse. V naší nabídce jsou reprezentativní sklenice i karafy, které můžeme na akci zapůjčit v dostatečném množství. Poskytnout můžeme rovněž chladící nádoby, sommelierské otvíráky na víno či vinné nálevky pro usnadnění servisu.

Je srovnávací degustace vedena pouze v češtině? Degustaci jsme schopni vést v českém, anglickém, francouzském a italském jazyce.

ŘÍZENÁ DEGUSTACE

Srovnávací degustaci vedeme jako řízenou degustaci, kdy sommelier v samostatném programu představí vybraná vína zasvěceně a poutavě všem přítomným. Při požadavcích na takzvanou řízenou nebo komentovanou degustaci pro větší počet hostů nebo v rozlehlejším objektu máme připraven mikrofon a zvukovou aparaturu. Profesionální somelierské služby jsou pro nás samozřejmostí. Nechají vyniknout kvalitu prezentovaných vín a přidají další úroveň dané společenské události. Počet sommelierů je vždy přizpůsoben počtu hostů.

Místo srovnávací degustace: ve společnosti Dobrá vína i dle domluvy

Místo konání závisí od počtu účastníků i samozřejmě od vašich představ, co vše by měla srovnávací degustace zahrnovat. Pro akce do 24 osob rádi poskytneme vlastní prostory v sídle společnosti (Ke Koh-i-nooru 472/21, Praha 5). K dispozici vám může být vybavený sál i zařízená zahrada a terasa s příjemným výhledem do zeleně. Srovnávací degustaci můžeme uspořádat ale i v restauraci, s níž spolupracujeme, nebo v podniku podle vašeho výběru. Domluvit se lze také na soukromé degustaci u vás doma.

Srovnávací degustaci si můžete domluvit emailem na - info@dobravina.cz nebo telefonicky na čísle +420 733 552 823

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz