Château de Brasse Limoux AOP rouge Anne de Joyeuse

Kód: 210137-019-075
2019 Doporučujeme
Neohodnoceno
745 Kč
Skladem (59 ks)
Francouzské víno Château de Brasse je červené víno vyrobené z odrůdy Merlot, Syrah a Cabernet Sauvignon. Suché víno s pevnou strukturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Château de Brasse AOP Limoux Rouge patří do apelace AOP Limoux, do vinařské oblasti Laguedoc Roussillion a je vyrobené z odrůd Merlot (50%), Syrah (30%) a Cabernet Sauvignon (20%). Vinařství Château de Brasse se nachází mezi obcemi Limoux a Alet Les Bains na úpatí Pyrenejí, na břehu řeky Aude. Château de Brasse je součástí Vinařského sdružení Anne de Joyeuse a pracuje v režimu Protect planet, který má velmi přísná ekologická pravidla na všechny procesy s výrobou a distribucí spojené. Zástupci tohoto sdružení jsou častými hosty degustací, které se společností Dobrá vína pořádáme. Pro toto červené víno byly vybrány nejlepší vinice, které se nacházejí na svazích kolem vinařství. Po ruční sklizni byly jednotlivé odrůdy nejprve zpracovány odděleně s rozdílnou dobou macerace a vzniklé cuvée pak zrálo v barikových sudech 9-10 měsíců.

Barva tohoto červeného vína je tmavě purpurová s fialovými odlesky. Ve vůni lze snadno rozeznat černé ovoce a jemné tóny dřeva. Chuť zralého ovoce doplňuje pěkná struktura s hedvábně jemnými taniny. Ve společnosti Dobrá vína jsme objevili v tomto červeném víně také příjemné tóny ostružin.

Červené víno Château de Brasse Limoux bude perfektně ladit s kachními prsy, s pěkným kouskem hovězího masa, s kvalitními uzeninami a sýry, ale i s dezerty na bázi černého ovoce s kvalitní vysokoprocentní hořkou čokoládou. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto červené víno k delikátnímu kachnímu pâté, nebo k francouzské jehněčí terině.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16°-18°C. Doporučujeme dekantaci hodinu před degustací. Vhodná sklenice na víno je velký kalich s velkou oxidační plochou.

Toto červené víno Château de Brasse z AOP Limoux rouge lze vzhledem ke zrání v barikovém sudu archivovat po dobu 8-10 let.

Vinařství Château de Brasse je součástí Vinařského sdružení Anne de Joyeuse a je registrované v apelaci AOP Limoux, která patří do vinařské oblasti Laguedoc Roussillion. Vinice se rozkládají mezi obcemi Limoux a Alet Les Bains na úpatí Pyrenejí a na břehu řeky Aude. Dominantou rodinného vinařství Château de Brasse je akvadukt, což je velmi pozoruhodná vstupní brána k vinařství. Vinařství patří rodině Latude již od roku 1719. Know-how a zkušenosti deseti generací, se projevují v autentičnosti jejich vín, která odrážejí místní unikátní terroir.


Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Limoux
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz