Castell Vell Côtes du Roussillon Villages AOC BIO Domaine Singla

Kód: 210323-000-075
BIO 2019 Doporučujeme
Neohodnoceno
800 Kč
Skladem (76 ks)
Francouzské víno Castell Vell je červené víno z prosluněné oblasti Languedoc Roussillon. Toto suché víno ovocného charakteru je jemné s vyváženými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Côtes du Roussillon Villages Castell Vell vyrobené v rodinném vinařství Domaine Singla v odrůdové skladbě 80 % odrůdy Syrah a 20 % odrůdy Carignan. Zástupci vinařství jsou častými hosty našich degustací.

Víno zdobí tmavě rubínová barva s nádechem až do barvy černé. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlila široká škála vůní po exotickém koření a černých olivách. Chuť vína je suchá, plná a vyvážená čistým ovocným charakterem po švestkové marmeládě a jahodovém džemu. Závěr vína je měkký a dlouhý povzbuzený dokonale vyváženými kyselinami a taniny.

Toto červené víno dobře harmonizuje s červeným pečeným masem, nebo s grilovaným hovězím masem, které můžete servírovat společně s grilovanou zeleninou, kvalitním olivovým olejem a francouzskými hořčicemi.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18–20 °C. Víno si zaslouží tu největší sklenici, kterou doma máte. Vzhledem k dominanci odrůdy Syrah je ideální sklenice typu Hermitage. Kalich ve tvaru velké koule s protaženým koncem, lehce se zavírající dovnitř.

Ideální projev víno poskytne po hodinové dekantaci. Červené víno Côtes du Roussillon Villages Castell Vell můžete archivovat 10–16 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Côtes du Roussillon Villages
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Carignan, Syrah
Producent (výrobce): Domaine Singla
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Singla je rodinné vinařství, které se těší ze své historie již od roku 1760. Vinice se nacházejí nedaleko španělských hranic v oblasti Languedoc Roussillon. Domaine Singla disponuje 50 hektary vinic. Zajímavostí je nízká výtěžnost, pouhých 20 hektolitrů na hektar. Proto jsou jejich vína velmi koncentrovaná, plná a bohatá v chuti s nádherným ovocným aroma.

Červená vína jsou zařazena do věhlasné apelace Côtes du Roussillon a Côtes du Roussillon Villages a pochází z certifikované produkce AB (Agriculture Biologique - Ekologické zemědělství). Majitel a vinař Laurent des Besombes, přešel k pěstování hroznů a obecně k vedení vinic v symbióze s přírodou již dávno před certifikaci, kterou získal v roce 2006.

Domaine Singla vyrábí červená vína nejčastěji z odrůdy Syrah, Grenache Noir a Carignan. Pro výrobu bílého vína pak Rousssane a Macabeo.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz