Arrels Côtes du Roussillon Villages AOC Domaine Singla

Kód: 210435-000-075
2018
Neohodnoceno
1 909 Kč
Skladem (12 ks)

Francouzské víno Arrels Singla je červené víno z prosluněné oblasti Languedoc Roussillon. Toto suché víno plné explozivního aroma je šťavnaté a robustní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Arrels Côtes du Roussillon Villages z produkce vinařství Domaine Singla je vyrobené v odrůdové skladbě 80 % odrůdy Grenache a 20 % odrůdy Syrah. Hrozny pocházejí z vinic nazývaných červená země ve vinařském regionu Languedoc Roussillon, kdy podloží obsahuje vysoký obsah oxidu železa se sytě oranžovými jíly s vysokým obsahem vápence. Povrch vinic je hojně pokrytý oblázky a valouny absorbující teplo a po západu slunce fungují jako akumulační kamna.

Víno zdobí sytá tmavě rubínová, až černá barva s odstíny hluboké fialové barvy. Vůně je intenzivní, velmi ovocná až ohromující. Jemné tóny nám ve společnosti Dobrá vína připomínají širokou škálu džemů z lesního ovoce, jako jsou ostružiny, borůvky, černé moruše a brusinky. Chuť vína je velmi šťavnatá a hřejivá, přesto suchá s řádnou dávkou hladkých taninů. Víno se díky hutnosti chová až olejnatě.

Toto červené víno harmonizuje s pokrmy ze zvěřiny servírované společně s hutnými omáčkami. Připravujte srnčí, dančí i kančí maso s výrazným kořením, nebo s jehněčím masem s omáčkou na tymiánu a švestkách.

Víno můžete také servírovat společně s plantážovou čokoládou, nebo čokoládovými dezerty. Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18–19 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s lehce uzavřenějším tvarem s dostatečnou oxidační plochou. Víno před servisem dekantujte, nebo nechte delší dobu nadechnout v otevřené láhvi.

Červené víno Arrels Côtes du Roussillon-Villages můžete archivovat 12–17 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Côtes du Roussillon Villages
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Domaine Singla
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Singla je rodinné vinařství, které se těší ze své historie již od roku 1760. Vinice se nacházejí nedaleko španělských hranic v oblasti Languedoc Roussillon. Domaine Singla disponuje 50 hektary vinic. Zajímavostí je nízká výtěžnost, pouhých 20 hektolitrů na hektar. Proto jsou jejich vína velmi koncentrovaná, plná a bohatá v chuti s nádherným ovocným aroma.

Červená vína jsou zařazena do věhlasné apelace Côtes du Roussillon a Côtes du Roussillon Villages a pochází z certifikované produkce AB (Agriculture Biologique - Ekologické zemědělství). Majitel a vinař Laurent des Besombes, přešel k pěstování hroznů a obecně k vedení vinic v symbióze s přírodou již dávno před certifikaci, kterou získal v roce 2006.

Domaine Singla vyrábí červená vína nejčastěji z odrůdy Syrah, Grenache Noir a Carignan. Pro výrobu bílého vína pak Rousssane a Macabeo.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz