Syrah Vieilles vignes IGP Aude Hauterive

Kód: 210210-000-075
2020
Neohodnoceno
335 Kč
Skladem (>100 ks)

Francouzské víno Syrah je červené víno z vinařství Château La Bastide v Languedoc Roussillon. Suché víno s ovocným projevem a lehkými tóny kouře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Syrah Vieilles Vignes, IGP Aude Hauterive z vinařství Château La Bastide je vyrobené z odrůdy Syrah. Jedná se o víno pocházející z vinařského regionu Languedoc-Roussillon. Vinná réva dosahuje 40-45 let stáří (Vieilles Vignes), tudíž má obrovský potenciál přenášet informace z minerálního podloží do bobulí hroznů. Vinice se nacházejí na terasách orientovaných na jih a jihovýchod s válcovanými oblázky. Víno Fermentuje při nízkých teplotách, zraje na ušlechtilých jemných kalech po dobu 4 měsíců a pak se filtruje přes filtrační desky. Toto červené víno získalo ocenění Médaille d’OR au Concours National des IGP de France 2021.

Toto francouzské víno zdobí velmi sytě červená barva s fialovými odlesky. Vůně tohoto vína nás ve společnosti Dobrá vína nadchla intenzivním projevem červeného ovoce, kořením a lehkými tóny kouře. Chuť vína je hedvábná s měkkými taniny a pyšní se pěknou chuťovou perzistencí.

Toto francouzské víno se dobře snoubí s pokrmy připravenými z červeného masa, ale i zvěřiny. Obzvláště pak s grilovaným masem a s jeho úpravami na středomořský způsob. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili francouzskou jehněčí, nebo kančí terinu.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodná sklenice na víno je velký kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Červené víno Syrah Vieilles Vignes od Château La Bastide můžete archivovat 5–8 let od sklizně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Aude Hauterive
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Syrah
Producent (výrobce): Château La Bastide
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Chateau la Bastide

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Château La Bastide z francouzské oblasti Languedoc-Roussillon vyrábí červená vína i bílá vína pro běžné pití, tak pro náročné milovníky dobrého vína.

Vinařství obhospodařuje 180 ha vinic, na kterých pěstují pro bílé víno odrůdy Viognier, Roussane, Vermentino a Bourboulenc. Pro červené víno a růžové víno používají odrůdy Merlot, Syrah, Grenache Noir nebo Mourvèdre. Sklízení hroznů dochází výhradně v noci, aby bobule byly co nejčerstvější a nejstudenější, protože přes den panují na vinicích jižní Francie opravdu vysoké teploty. Hlavním cílem je zachovat ve vínu ovocnou chuť. Půda na vinicích je vápencovo-jílová s velkými oblázky. Veškerá práce na vinici i ve sklepě, probíhají s respektem k přírodě.

Dokonalý chuťový projev docílíte správně zvolenou teplotou servírovaného vína. Pomůže vám s tím správně zvolená klimatizovaná vinotéka.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz