Camas Merlot IGP Anne de Joyeuse

Kód: 210326-000-075
2022
Neohodnoceno
189 Kč
Skladem (49 ks)

Francouzské víno Merlot Camas je červené víno příjemné květnaté vůně. Toto suché víno působí svěže, uceleně a velmi harmonicky s kořeněnými doteky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Merlot Camas z vinařského sdružení Anne de Joyeuse je vyrobené z odrůdy Merlot. Toto sdružení si stanovilo přísná pravidla programu Protect planet pro veškeré procesy, aby byly v co nevětším souladu s přírodou. Vinice se nacházejí v regionu Languedoc Roussillon. Zástupci tohoto vinařství jsou častými hosty degustací, pořádaných společností Dobrá vína.

Barva tohoto červeného vína je tmavého granátu s fialovými odlesky. Vůně je příjemná, květnatá a působí svěže. Nalezneme v ní tóny borůvek, švestkových povidel i ostružin. Jemné kořeněné dotyky víno příjemně ucelují. V chuti dominuje černý rybíz. Víno je suché a působí velmi harmonicky.

Víno je vhodné k široké škále různých pokrmů. Můžete ho párovat k běžným těstovinovým pokrmům, dušenému hovězímu masu, luštěninám i k tradiční italské pizze. Víno se velmi dobře projevuje společně s chutí černých oliv, bazalky i rajčat.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 15–16 °C. Pro servis vína stačí kalich s dostatečnou oxidační plochou a objemem do 500 ml.

Toto červené víno je koncipované pro běžné pití a archivace není třeba. Můžete ho však nechat uležet do tří let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Pays d'Oc
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Merlot
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Anne de Joyeuse

Anne de Joyeuse

Camas Merlot IGP, Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz