Original Malbec IGP Anne de Joyeuse

Kód: 210125-000-075
2021
Neohodnoceno
269 Kč
Skladem (3 ks)

Francouzské víno Malbec Original je červené víno s plnou tanickou texturou, je příjemně živé a nepůsobí agresivně. Kyseliny dodávají vínu příjemnou šťavnatost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednoodrůdové víno Malbec Original pochází z vinařské oblasti Languedoc Roussillon. Vinice se rozprostírají na hliněných vápencových půdách v podhůří Pyrenejí. Vinařské sdružení Anne de Joyeuse se rozhodlo přistupovat k životnímu prostředí obzvláště šetrně a proto vytvořili program Protect planet, který se stará nejen o agroekologické procesy sdružení, ale i o vnější přístup spotřebitelů k vinařství. Ve společnosti Dobrá vína jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout široký výběr vín vyráběných s ohledem na životní prostředí.

Barva tohoto francouzského vína je tmavě rubínová s fialkovými odlesky. Při přivonění působí víno velmi ovocně. Můžeme zmínit tóny švestek, červeného melounu a hroznového vína. Lehké dotyky vůně koření drží aromatickou vrstvu pěkně kompaktně. Víno je v chuti příjemně živé s plnou tanickou texturou, která nepůsobí agresivně. Kyseliny jsou vyvážené a dodávají vínu příjemnou šťavnatost. Chuť vína je suchá.

Ideální pokrmy pro párování s tímto vínem jsou připravené z jehněčího masa. Při dušení používejte kořenovou zeleninu, červené víno, rozmarýn a tymián. Víno si ale vychutnáte i při servisu grilovaného libového vepřového masa s lehkými zeleninovými saláty.

Vhodná teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Víno degustujte ve větší sklenici s uzavřenějším kalichem a dostatečně velkou oxidační plochou.

Toto červené víno je koncipované pro běžnou konzumaci. Archivace není třeba.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Pays d'Oc
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Malbec
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Original Malbec IGP, Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz