Pinot Blanc Alsace AOC BIO Paul Ginglinger

Kód: 110253-000-075
BIO 2021 2022
Neohodnoceno
395 Kč
Skladem (6 ks)

Francouzské víno Pinot Blanc je bílé víno světle zlatavé barvy. Toto suché víno výrazné ovocné aromatiky přináší svěžest citrusů s vyváženou ovocnou texturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Pinot Blanc je vyrobeno z odrůd Pinot Blanc a Pinot Auxerrois pocházejících z různých vinic alsaské lokality Eguisheim. Veškeré práce na vinici se provádí v bio řežimu. Vinař Paul Ginglinger je častým hostem degustací pořádaných společností Dobrá vína.

Víno zdobí světle zlatavá barva. Zlaté hrozny odrůdy Auxerrois dávají vínu výrazné ovocné aromatické tóny, zatímco Pinot blanc přináší svěžest, živost a dotek tónů citrusů. Vůně je čistá s tóny hrušky, citrónu, čerstvého lískového ořechu, vanilky a bílých květů. Chuť vína je suchá a vyvážená s příjemnou ovocnou texturou.

Víno se dobře snoubí s pokrmy z drůbeže a ryb, které můžete servírovat v omáčkách. Toto bílé víno můžete degustovat společně s měkkými i tvrdými kvalitními sýry. Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je otevřenější kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Víno doporučujeme degustovat mladé, kdy budete obdivovat jeho živost a jiskrnost, nebo vyzrálé v horizontu čtyř až pěti let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno, Alsace AOC - víno, Alsace - víno, Pinot Blanc (Rulandské bílé) - víno, Francie - víno, Francie - bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2021, 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Pinot Blanc, Alsace AOC BIO, Paul Ginglinger

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz