2 položek celkem
Láhev bílého vína Gewürztraminer Barrique,  moravské zemské - Vilavin
2019
299 Kč

Moravské víno Tramín červený Vilavin, je bílé víno, které zrálo v sudu. Toto suché víno má plnou chuť, kořenité aroma a kořenitě medovou dochuť.

Kód: 160027-019-075
Gewürztraminer DOC Alto Adige, Peter Zemmer
2018
390 Kč

Italské víno Gewürztraminer od Petera Zemmera je bílé víno s explozivní vůní kandovaných citrusů a koření. Toto suché víno je komplexní, a působí nasládle.

Kód: 120234-018-075

Odrůda Gewürztraminer (Tramín červený) je starobylá moštová odrůda, která údajně získala své jméno od vesnice Traminer v severní Itálii (Alto-Adige). Přesto, že má Gewürztraminer (Tramín červený) tmavorůžové hrozny, slouží výhradně k výrobě bílých vín. Gewürztraminer (Tramín červený) se vyznačuje menším hroznem i bobulemi a slabším růstem, ale velmi dobře vyzrává a odolává mrazu. Typické jsou pro tuto odrůdu vína vysoké kvality s vysokým obsahem kořenitých a vonných látek a na rozdíl od jiných odrůd tvoří suchá, polosuchá i sladká bílá vína.

Kromě Moravy se Tramín pěstuje i v Alsasku, severní Itálii (Alto-Adige), Švýcarsku, Německu (Baden) a Rakousku (Štýrsko).

Gewürztraminer (Tramín červený), neboli Kořeněný Tramín je víno s potenciálem nést informace terroiru. Ve vůni a chuti můžeme hledat tóny vanilky, skořice, žlutého jablka, ananasu, nebo liči. V dochuti vína se objevují harmonické tóny medu, marcipánu, mandlí a rozinek.

Bílé víno z odrůdy Gewürztraminer (Tramín červený) můžete servírovat samotné jako aperitiv, nebo společně s Asijskou kuchyní, terinami z drůbežích jater, jako husí nebo kachní foie gras, sýry s modrou plísní, Camembert, Brie ale také díky neobvyklému aroma, plnosti a chuti po liči s vanilkou, patří Gewürztraminer (Tramín červený) k těm málo vínům, která se skvěle hodí k ovocným dezertům, třeba jablečnému, nebo hruškovému koláči.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz