Zweigelt Ochsleiten

Rakouské víno Zweigelt je červené víno s aromatickými tóny višní. Toto suché víno je plné, svěží a jeho chuť si zamilujete.

Celý popis
Země původu vína: Rakousko
Oblast: Niederösterreich
Apelace (či podoblast): Weinviertel
Producent (výrobce): Haindl Erlacher
Odrůda (-y): Zweigeltrebe
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník:
Objem: 0,75 l 0,75 l
329,00 Kč 271,90 Kč
Skladem
SKU
250001-019-075
POSLEDNÍ KUS

Červené víno Zweigelt od vinařství Erlacher-Haindl je vyrobené z odrůdy Zweigeltrebe, která je nejdůležitější a nejrozšířenější rakouskou červenou odrůdou. Hrozny vinné révy pocházejí z vinice Ochsleiten u Wolkersdorfu v rakouském Weinviertelu. Podloží je tu tvořené hlinitými sprašemi. Podnebí je zde kontinentální s mírnými panonskými vlivy, chladné noci tu tvoří svěžest a ovocnost místních vín. Po pomalé fermentaci následuje zrání ve velkých dřevěných sudech.

Barva tohoto rakouského vína je rubínově červená. Ve vůni lze rozeznat zralé višně. Chuť vína je plná, svěží, suchá a vzrušující.

Toto červené víno je ideálním vínem k pokrmům z pečených a dušených červených mas. Může také být i svěžím doprovodem k masovému grilu. Ve společnosti Dobrá vína bychom toto červené víno doporučili i k venkovskému vepřovému pâté nebo kančí terině.

Ideální teplota pro servis tohoto rakouského Zweigeltu je 14 - 16 °C. Vhodnou sklenici na víno je kalich na červená vína se širokým dnem.

Víno lze konzumovat již nyní, ale můžete ho archivovat po dobu 3-5 let.

Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Zweigelt Ochsleiten
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.