Château Mondazur Les Argiles Bleues Pécharmant AOC

Kód: 210509-019-075
2019
Neohodnoceno
426 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Les Argiles Bleues Pécharmant Château Mondazur je červené víno s hedvábnými taniny. Toto suché víno má nasládlou ovocnou dochuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Les Argiles Bleues Pécharmant z produkce vinařství Château Mondazur je vyrobené v odrůdovém poměru 72 % odrůdy Merlot, 19 % odrůdy Cabernet Sauvignon, 7 % odrůdy Cabernet Frank a 2 % odrůdy Malbec. Vinice se rozprostírají na východ od města Bergerac na kopci Pécharmant v těsné blízkosti řeky Dordogne. Víno zrálo 12  měsíců v dubových sudech s 25 % podílem nových sudů.

Víno zdobí sytě červená barva s šeříkovými odstíny. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny květin, černého rybízu, ostružin, višní a vanilky. Vůně je příjemně květnatě nasládlá. Chuť vína je suchá s plným tělem, čokoládovou a vanilkovou chutí a hedvábnými tříslovinami, které jsou velmi dobře integrované. Dochuť vína je sladká, ovocná a působí velmi jemně.

Toto červené víno se dokonale snoubí s červeným masem připraveným na různé způsoby, zvěřinou, nebo tradiční gaskoňskou paštikou Périgourdine z husích jater.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je velký kalich tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou. Červené víno Les Argiles Bleues Pécharmant můžete konzumovat od druhého roku jeho stáří.

V případě, že se rozhodnete pro archivaci tohoto vína, můžete ho nechat ve Vašem sklepě po dobu 6–9 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Pecharmant
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot
Producent (výrobce): Château Mondazur
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Château Mondazur Les Argiles Bleues, Pécharmant AOC

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Mondazur vděčí za svou vyjímečnost unikatnímu podloží svých vinic, takzvané modré jíly a patří tak k velkým akvitánským vínům. Vinařství Château Mondazur se nachází v regionu Perigourd na západě Francie (Sud Ouest (Jihozápad)) a založili ho tři přátelé.

Vinice Château Mondazur se rozkládaji na 12 hektarech u města Pécharmant. Název Pécharmant pochází ze slov „Pech“, vrch v Occitánštině a „Lou Sarmant“, větve vinné révy v překladu z tohoto dialektu. Průměrný hektarový výnos je 35 hl z ha. A celková roční produkce červených vín Château Mondazur je 35 000 lahví, z toho 20 000 lahví Château Mondazur Les Argilles Bleues a 15 000 lahví Château Mondazur Grand Vin.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz