Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) - víno

Odrůda Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) pochází z regionu Dolního Rakouska a vznikla samovolným křížením odrůd Gewürztraminer (Tramín červený) a St. Georgen. Odrůda Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) se používá k výrobě bílých vín. Hrozen je středně velký s krátkou stopkou a zelenožlutými až žlutavými bobulemi s nahnědlými tečkami na povrchu slupky. Odrůda je velmi oblíbená v sousedním Rakousku.

Odrůda Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) se často používá do cuvée i k výrobě šumivých vín společně s oblíbenou odrůdou Chardonnay. Mladé víno Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) je svěží s lehkými doteky chutí doutníku. Dále rozpoznáváme medové tóny, lipový květ mandle a pepř. U vyzrálých vín pak objevujeme tóny exotického ovoce.

Víno Grüner Veltliner (Veltlínské zelené) se doporučuje pít mladé v jeho svěžích a čerstvých projevech. Dokonale harmonizuje společně s nářezy studeného masa, masovými terinami, slanými předkrmy a mořskými rybami.

3 položek celkem
Veltlinske zelene suche vinarstvi manak
Medaile 2020
199 Kč

Moravské víno Veltlínské zelené pozdní sběr suché z rodinného vinařství Štěpán Maňák.

Kód: 160034-000-075
Láhev bílého vína Gryllus bílý VOC Znojmo BIO - Vinařství Špalek
BIO 2021
245 Kč

Moravské bílé víno v Bio kvalitě z vinařství Špalek na Kraví Hoře u Znojma zaujme svou zelenožlutou barvou, ovocnou vůní a minerální suchou chutí.

Kód: 160380-000-075
Láhev bílého vína Grüner Veltliner Premium Haindl Erlacher
2019
666 Kč

Rakouské víno Grüner Veltliner Premium je bílé víno rafinovaných chutí. Toto suché víno si zamilujete díky jeho ovocnosti, kořenitosti a mineralitě.

Kód: 150005-019-075

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz