Sylvaner, Alsace AOC BIO

Francouzské víno Sylvaner je bílé víno se specifickou aromatikou koření, sušeného ovoce a květin. Toto suché víno je odrazem minerálního původu vinné révy. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (či podoblast): Alsace AOC
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Odrůda (-y): Grüner Silvaner (Sylvánské zelené)
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2018
Objem: 0,75 l
369,00 Kč 304,96 Kč
Skladem
SKU
110341-018-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Sylvaner z produkce rodinného vinařství Paul Ginglinger je vyrobené z odrůdy Sylvánské zelené. Velmi staré vinice se nacházejí v apelaci Alsace na vápencovém podloží posetým pískovcovou sutí. Tento pozoruhodný terroir naleznete mezi vesnicemi Eguisheim a Husseren les Châteaux.

Víno zdobí světle žlutá barva se zelenkavými odstíny. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme rafinovanou vůni květin, citrusů, sušeného ovoce, sladu a specifickou skladbu koření. Chuť vína je suchá a odráží v sobě svůj minerálání původ pevnou texturou s příjemnou kyselostí a minerální slaností v dochuti vína.

Toto bílé víno se dobře snoubí se studenými předkrmy. Můžete servírovat uzeninový nářez, nebo rybí teriny. Víno také harmonizuje společně s ústřicemi, mořskými plody a dokonce i s tradičními alsaskými pokrmy s použitím uzeného masa v kombinaci s tradičními úpravami zelí.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Sylvaner můžete archivovat ve Vašem sklepě po dobu 3–7 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Sylvaner, Alsace AOC BIO
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.