Pinot Gris Prelats Alsace AOC BIO Paul Ginglinger

Kód: 110287-000-075
BIO 2021
Neohodnoceno
549 Kč
Skladem (8 ks)

Francouzské víno Pinot Gris Prelat je bílé víno rafinované vůně ovoce, vanilky a kouře. Toto polosuché víno má vyzrálou chuť s nekonečně dlouhým projevem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Pinot Gris Prelat z produkce rodinného vinařství Paul Ginglinger je vyrobené z odrůdy Rulandské šedé. Směs hroznů pochází z mnoha alsaských pozemků na březích a vápencových stráních obklopujících Eguisheim. Vinařství je v přechodu k certifikovanému ekologickému zemědělství. Sklizeň hroznů probíhá ručně.

Víno zdobí sitě zlatavá barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme rafinovanou vůni hrušek, mirabelek, švestek, lískových oříšků, vanilky a jemné doteky kouřových tónů. Chuť vína je polosuchá, s dosti vysokým obsahem kyselin. Víno má plnou vyzrálou chuť s nekonečně dlouhým projevem na závěr velmi bohatým.

Toto bílé víno se dobře snoubí s různými úpravami kuřecího masa, rizotem, slanými koláči, nebo složitějšími zeleninovými saláty. Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Pinot Gris Prelat můžete archivovat ve Vašem sklepě po dobu 3–8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Polosuché
Odrůda (-y): Pinot Gris (Rulandské šedé)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz