Riesling Pfersigberg Alsace Grand Cru BIO Paul Ginglinger

Kód: 110218-000-075
BIO 2019
Neohodnoceno
955 Kč
Skladem (2 ks)

Francouzské víno Riesling Pfersigberg Grand Cru je bílé víno rafinované vůně květů, broskví a exotického ovoce. Toto polosuché víno má jemné kyseliny v dochuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Riesling Pfersigberg Grand Cru z produkce rodinného vinařství Paul Ginglinger je vyrobené z odrůdy Ryzlink rýnský. Vinařství je v přechodu k certifikovanému elkologickému zemědělství. Hrozny pocházejí ze dvou velmi odlišných pozemků z Alsaska. Sběr hroznů probíhá ručně.

Víno zdobí žlutá barva s odlesky zlata. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme rafinovanou vůni broskví, citrusů, jarních květů a exotického ovoce. Chuť vína je polosuchá, s příjemným výrazem kyseliny v kombinaci se zbytkovým cukrem a dlouhou chuťovou perzistencí.

Toto bílé víno se hodí do vysoké gastronomie. Servírujte lososový tartar, langustýnky, hřebenatky, různě připravené štiky, kambalu, nebo kohouta s Ryzlinkem. Samozřejmostí je i harmonie s kozími sýry. Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Riesling Pfersigberg Grand Cru můžete archivovat ve Vašem sklepě po dobu 5–10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Polosuché
Odrůda (-y): Riesling (Ryzlink rýnský)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz