Quintessence de Gamay Beaujolais Villages AOC Domaine des Nugues

Kód: 210196-000-075
2014 2015
Neohodnoceno
555 Kč
Skladem (14 ks)
Francouzské víno Quintessence je červené víno z oblasti Beaujolais. Toto suché víno nese aroma ovoce, květin a koření. Víno je komplexní plné a přesto šťavnaté.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Beaujolais Villages Quintessence du Gamay z produkce rodinného vinařství Domaine des Nugues je vyrobené z odrůdy Gamay. Hrozny vinné révy pocházejí z vinic, které jsou 40 let staré a proto je toto červené víno standardně silnější ve své textuře a má komplexnější skladbu všech složek. Vinice se nacházejí ve vinařské oblasti Beaujolais [božolé]. Společnost Dobrá vína spolupracuje s tímto malým vinařstvím od svého vzniku. To už samo o sobě naznačuje, že vína domény Nugues si drží svojí kvalitu a stálost.

Víno má tmavě rubínovou barvu. Ve vůni naleznete tóny červeného bobulovitého ovoce, květin a jemné náznaky koření. Chuť vína je suchá, s pevnou texturou opírající se o mladé taniny. Víno působí komplexně i několik let a proto není jeho konzumace omezena spotřebou do konce roku.

Toto červené víno se dokonale snoubí s pokrmy připravenými z červeného masa. Můžete servírovat grilované kvalitní maso s čerstvou bagetou, olivovým olejem a černými olivami, nebo pečená masa v omáčkách. Víno působí velmi dobře v kombinaci s vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 15–16 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno doporučujeme před servisem dekantovat v karafě, nebo nechat delší čas nadýchnout v otevřené láhvi.

Červené víno Beaujolais Villages Quintessence du Gamay můžete archivovat až 6 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Beaujolais
Apelace (podoblast): Beaujolais Villages
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Gamay
Producent (výrobce): Domaine des Nugues
Ročník: 2015, 2014
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine des Nugues je malé rodiné vinařství, které nalezneme v celosvětově proslaveném regionu Beaujolais ve Francii. Výrobě svých vín se věnují s velkou péčí a láskou.

Vinařství Domaine des Nugues se rozkládá na 34,2 ha v apelacích Beaujolais Villages, Beaujolais, Fleurie a Morgon. V současnosti tuto doménu spravuje Gilles Gélin, ale koupil ji jeho otec Gérard Gélin v roce 1976 a protože již jeho otec a děda byli vinaři, měl bohaté zkušenosti s pěstováním a výrobou vína.

Průměrné stáří vinic je 45 let, ale některé z nich jsou staré i přes 100 let. Jediná používaná odrůda pro dominující červené víno je samozřejmě Gamay . Pro výrobu bílého vína se používá oblíbená odrůda Chardonnay. Červená vína Domaine des Nugues jsou šťavnatá, plná a chuťově vyrovnaná. Nemusíte se proto obávat, konzumovat jejich Beaujolais Nouveau klidně i po třech letech.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz