Côtes du Rhône Villages AOC BIO Domaine Saint Siffrein

Kód: 210336-000-075
BIO 2021
Neohodnoceno
395 Kč
Skladem (82 ks)

Francouzské víno Côtes du Rhône Villages je červené víno velmi příjemné a čerstvé vůně. Toto suché víno je dobře strukturované s výraznějšími tříslovinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Côtes du Rhône Villages z malé produkce vinařství Saint Siffrein pochází ze stejnojmenné apelace ve vinařské oblasti Vallée du Rhône. Víno je vyrobené z odrůdy Grenache Noir a Syrah. Vína jsou produkovány v Bio režimu s maximálním respektem k přírodě. Ve společnosti Dobrá vína jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout celu řadu certifikovaných Bio vín.

Víno zdobí tmavší rubínová barva. Vůně je velmi příjemná, čerstvá, s tóny červeného ovoce, doplněná doteky dřeva a trochou vanilky. Objevují se také tóny kouře a koření. Víno působí svěže a šťavnatě. V chuti je plnější, dobře strukturované, příjemně ovocné s výraznějšími tříslovinami a delší dochutí. Toto červené víno se dobře snoubí s masovými pokrmy všech úprav.

Víno můžete servírovat společně se složitějšími saláty, nebo kvalitními vyzrálými sýry. Vyzkoušejte toto červené víno společně s asijskou kuchyní.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18–20 °C. Vhodnou sklenicí je velký kalich burgundského tvaru. Před samotným servisem doporučujeme půlhodinovou dekantaci, nebo ho nechte delší dobu nadechnout v otevřené láhvi.

Červené víno Côtes-du-Rhône Villages doporučujeme konzumovat od 3. roku, kdy je připravené s Vámi dobře komunikovat. Toto červené víno můžete archivovat ve Vašem sklepě až 8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Côtes du Rhône
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Domaine Saint Siffrein
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Saint Siffrein je vinařství z proslulé, světem uznávané oblasti Châteauneuf du Pape v údolí řeky Rhóny . Jejich nádherná, plná vína s intenzivním ovocným aroma, pevnou strukturou tříslovin a dlouhým závěrem v dochuti vína jsou velmi ceněná. Vinařství Domaine Saint Siffrein obhospodařuje svoje vinice víc jak 35 let v ekologickém režimu. Jejich vášeň k vinařskému řemeslu, láska k vinné révě a respekt k přírodě jsou opravdové hodnoty, které se přenášejí do každé láhve jejich velkých vín. Od roku 2012 jsou jejich vína certifikovaná v Bio režimu.

Kromě již zmíněných vinic v Châteauneuf du Pape obhospodařují ještě vinice v Côtes du Rhône. Průměrný věk vinné révy dosahuje 55 let a ročně vyrobí asi 50 tisíc lahví vína. Víno fermentují v betonových nádržích a následně zrají ve velkých dřevěných sudech z dubového dřeva. Abyste si mohli správně vychutnat tato fenomenální vína, doporučujeme je uchovávat při správně teplotě v klimatizovaných vinotékách a degustovat je ve správně zvolených sklenicích na víno.

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz