Muscat Cuvée Caroline, Alsace AOC BIO, Paul Ginglinger

Kód: 110327-000-075
BIO 2021
1 hodnocení
445 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Muscat Cuvée Caroline je bílé víno ze severního Alsaska. Toto polosuché víno s pikantními tóny a vyváženými kyselinami má kulaté tělo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Muscat Cuvée Caroline z rodinného vinařství Paul Ginglinger je vyrobené převážně z hroznů odrůdy Muscat Ottonel a Muscat à Petits Grains Blancs, které můžete znát pod českými názvy Muškář Ottonel a Muškát žlutý. Tato vinná réva se pěstuje na vápencové půdě oblasti Eguishem.

Víno nese svěží žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme ve vůni tóny jasmínu, květu révy vinné a zralé ovoce. Mezi ně stojí za zmínku čerstvé hrozny, bergamoty, mučenka, guava a citrónová tráva. Pikantní tóny pepře můžete zvýraznit provzdušněním vína. V chuti je víno polosuché s vyváženými kyselinami a celkovým kulatějším dojmem.

Toto bílé víno se dobře snoubí se studenými polévkami, míchanými saláty, syrovými rybami v podobě tartaru, nebo s čerstvými kozími sýry. Víno můžete servírovat společně s pokrmy z chřestu. Při přípravě pokrmů používejte byliny jako je máta, meduňka nebo pažitka.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–13 °C. Vhodnou sklenicí je kalich s dostatečnou oxidační plochou, která umožní rozvolnit celé aromatické spektrum. Před servisem nechte víno delší dobu v otevřené láhvi.

Bílé víno Muscat Cuvée Caroline můžete archivovat až 7 let od sběru hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Polosuché
Odrůda (-y): Muscat (Muškát)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz