Château de Brasse Limoux AOP blanc Anne de Joyeuse

Kód: 110080-000-075
2020 Doporučujeme
Neohodnoceno
745 Kč
Skladem (83 ks)
Francouzské víno Château de Brasse je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay a Chenin Blanc. Vinice se nacházejí v oblasti Languedoc Roussillon.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Château de Brasse, Limoux AOP blanc je vyrobené z odrůd Chardonnay (70%) a Chinin Blanc (30%). Château de Brasse je registrované v apelaci Limoux, ve vinařské oblasti Languedoc-Roussillon v jižní Francii. Vinice se nacházejí mezi obcemi Limoux a Alet Les Bains na úpatí Pyrenejí a na břehu řeky Aude. Château de Brasse je součástí Vinařského sdružení Anne de Joyeuse a pracuje v režimu Protect planet, který má velmi přísná ekologická pravidla na všechny procesy s výrobou a distribucí spojené. Zástupci tohoto sdružení jsou častými hosty degustací, které se společností Dobrá vína pořádáme. Pro toto bílé víno byly vybrány nejlepší vinice ležící na svazích kolem vinařství. Po ruční sklizni byly jednotlivé odrůdy nejprve zpracovány odděleně a vzniklé cuvée pak zrálo v barikových sudech 8 - 9 měsíců.

Barva tohoto bílého vína je slámově zlatá s odlesky. Vůně je jemná květinová harmonická s příjemnou svěžestí a s tóny bílého dužnatého ovoce. Jemné tóny dřeva podtrhují celkový aromatický projev. Ve společnosti Dobrá vína jsme ve vůni objevili I bílomasou broskev. Toto francouzské bílé víno je středně tělnaté. Chuť tohoto vína je suchá, má dobře vybalancovanou svěžest s příjemnou mineralitou. Delší závěr ukazuje i na slušný potenciál zrání.

Toto Chardonnay s Chenin Blanc se skvěle hodí k mušlím sv. Jakuba, ke grilovanému mořskému vlkovi a k marinovanému červenému tuňáku. Vhodná je i treska s domácí bramborovou kaší ovoněná lanýžem, nebo čerstvý salát s kozím sýrem. Ve společnosti Dobrá vína k tomuto bílému vínu doporučujeme delikátní francouzskou terinu z uzeného pstruha a terinu z uzeného lososa.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12 °C. Doporučujeme víno dekantovat 30 minut před degustací. Vhodná sklenice na víno je velký burgundský kalich.

Bílé víno Limoux AOP z Château de Brasse je krásně otevřené a připravené k degustaci od 2. roku po sklizni hroznů. V případě, že se rozhodnete toto bílé víno archivovat, můžete ho nechat ve Vaší vinotéce 5–6 let.

Vinařství Château de Brasse je součástí Vinařského sdružení Anne de Joyeuse a je registrované v apelaci AOP Limoux, která patří do vinařské oblasti Laguedoc Roussillion. Vinice se rozkládají mezi obcemi Limoux a Alet Les Bains na úpatí Pyrenejí a na břehu řeky Aude. Dominantou rodinného vinařství Château de Brasse je akvadukt, což je velmi pozoruhodná vstupní brána k vinařství. Vinařství patří rodině Latude již od roku 1719. Know-how a zkušenosti deseti generací, se projevují v autentičnosti jejich vín, která odrážejí místní unikátní terroir.


Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Limoux
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay, Chenin Blanc
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz