Limoux AOP Rencontre Limoux Rouge Anne de Joyeuse

Kód: 210013-000-075
2011
Neohodnoceno
999 Kč
Skladem (25 ks)

Francouzské červené víno Rencontre Limoux je červené víno z oblasti Laguedoc Roussillion. Toto suché víno nese okouzlující tóny černého ovoce a fialek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Rencontre Limoux Rouge patří do apelace AOP Limoux ve vinařské oblasti Laguedoc Roussillion a je tvořeno odrůdami Merlot, Malbec a Syrah. Vinice se nachází ve výšce 200 až 300 metrů nad mořem v horní části svahu, kde jsou půdy štěrkové, jílovité a písčité. Klima je tu silně oceánské. Toto červené víno Rencontre Limoux Rouge zrálo v barikových sudech o objemu 225 litrů po dobu jednoho roku a pak ještě odpočívalo po dobu 12 měsíců v láhvi.

Barva tohoto červeného vína je tmavá s tmavými granátovými odlesky, ve vůni lze snadno rozeznat tóny černého rybízu a fialek. Chuť zralého ovoce doplňuje sametová struktura s hedvábně jemnými taniny.

Červené víno Rencontre Limoux Rouge se skvělé páruje se špízem z hovězího masa s lehce pikantní červenou paprikou Espelette a šťouchanými brambory, nebo s medovými kachními prsy na styl tažinu s kuskusem a švestkami. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto červené víno s dušeným jehněčím ramínkem s artyčoky a koriandrovým pyré.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 14°-16°C. Víno doporučujeme dekantovat hodinu před degustací. Vhodnou sklenicí na víno je velký kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Toto červené víno lze vzhledem ke zrání v barikovém sudu archivovat po dobu 10- 12 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Limoux
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Malbec, Merlot, Syrah
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2011
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz