Connu comme le Loup Blanc Pic Saint Loup AOC rouge Domaine Garoloup

Kód: 210378-000-075
2021
Neohodnoceno
Značka: Vellas
896 Kč
Skladem (6 ks)

Francouzské víno Connu comme le Loup je červené víno s dokonalým projevem zralého ovoce a koření. Suché víno s vyzrálými taniny působí sametově.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Garoloup, která patří do rodiny Nicolase Vellase, se nachází v Sainte-Croix-de-Quintillargues, kde se vyrábí vína s označením AOP Pic Saint-Loup a AOP Languedoc. Vinařství dokáže čerpat všechny výhody terroiru a to jak kontinentální svěžesti podhůří Larzacu až po středomořské slunce, na jílovito-vápencové a opukové půdě. Robustní láhev zdobí vylisované pohoří Pic Saint-Loup.

Víno zdobí tmavá intenzivní barva s fialovými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme zralé tmavé ovoce a koření. Suché víno se sametovým projevem, vyzrálými taniny a příjemně dlouhou perzistencí. Víno působí robustně.

Servírujte společně s grilovaným hovězím žebrem, Rossini tournedos a zrajícími sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 14 °C. Nechte delší dobu provzdušnit. Víno se odvděčí svou překrásnou aromatikou.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Pic Saint Loup
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Mourvèdre, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz