La Butiniere Rouge Limoux AOP Anne de Joyeuse

Kód: 210329-000-075
2020 Doporučujeme
Neohodnoceno
569 Kč
Skladem (50 ks)

Francouzské víno Limoux La Butiniere je červené víno s intenzivním aroma. Toto suché víno má robustní chuť s minerální texturou a zajímavými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Limoux La Butiniere je vyrobené z odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah a Malbec. Vinice se nacházejí v apelaci Limoux ve vinařském regionu Languedoc-Roussillon. Vinařské sdužení Anne de Joyeuse pracuje v přísném režimu Protect planet, který hlídá ekologickou stopu všech procesů s výrobou vína spojených.

Barva tohoto červeného vína je tmavě rubínová s jemnými jaspisovými odstíny. Víno zdobí krásná viskozita. Vůně je intenzivní s minerálním aroma. Rozpoznáváme v ní tóny černě bobulovitého lesního ovoce, pražená káva, ořechy, tmavá čokoláda i máta. Chuť vína je suchá, statná, robustní a hutná. Minerální textura je podpořena zajímavými kyselinami a stojí na pilířích výrazných taninů.

Červené víno Limoux La Butiniere servírujte společně s pečeným, grilovaným nebo dušeným hovězím masem. Používejte výrazné koření i byliny. Nebojte se experimentovat s různými druhy pepřů, které podpoří vzájemné vnímání chutí. Toto víno můžete degustovat společně s ušlechtilými vyzrálými sýry společně se sušenými černými olivami.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Pro servis zvolte veliký kalich, třeba i s litrovým objemem. Víno si zaslouží dekantaci, případně dostatečný čas v otevřené láhvi.

Víno doporučujeme archivovat šest až osm let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Limoux
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot, Syrah
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

La Butiniere Rouge, Limoux AOP, Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz