Chorey Les Beaune AOC, Domaine Rapet

Kód: 210122-000-075
2022
Neohodnoceno
Značka: Domaine Rapet
895 Kč
Skladem (15 ks)

Francouzské víno Chorey Les Beaune je červené víno z vinařství Rapet. Toto suché víno s minerální stopou a tanickou strukturou je příjemně vyvážené a plné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Chorey Les Beaune z produkce rodinného vinařství Rapet je vyrobené z odrůdy Pinot Noir v oblasti Chorey Les Beaune regionu Côte d'Or v Burgundsku. Dobře vyvinutý kořenový systém se zapouští hluboko pod zem do vápenitého podloží s naplavenou kamenitou půdou s vysokým obsahem oxidu železa.

Toto červené víno zdobí intenzivní červená barva, která zráním vína postupně přechází v cihlové odlesky. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlily tóny vyzrálých malin a třešní. Ve vůni také rozpoznáváme příjemnou minerální stopu, kterou přenášejí do chutě vína hrozny díky dobře vyvinutému kořenovému systému z podloží vinice. Chuť vína je suchá s jemnou tříslovinovou strukturou a příjemnou mineralitou.

Toto červené víno se dobře snoubí s teplými předkrmy. Víno také dokonale harmonizuje s pečenou drůbeží s bylinkovou nádivkou, nebo pravým italským rizotem servírovaným s grilovanými kousky kuřecího masa. Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je široký burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno před samotným servisem dekantujte v karafě.

Červené víno Chorey Les Beaune z produkce rodinného vinařství Rapet doporučujeme servírovat nejdříve od 4. roku jeho stáří. Víno můžete archivovat 8–15 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Chorey les Beaune
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Rapet
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Domaine Rapet se nachází ve vesnici Pernand Vergelesses, ve slavné burgundské vinařské oblasti Côte d´Or a jejich vinice se nacházejí, jak v podoblasti Côte de Beaune, tak i Côte de Nuit. Konkrétně patří do slavných apelací Aloxe Corton a Beaune a o něco méně známých a přesto proslulých apelací Pernand Vergelesses, Savigny les Beaune a Chorey les Beaune. Místní vína byla oblíbená už ve středověku například i Karlem Velikým, který údajně vyžadoval vína z vinic Aloxe Corton.

 

Rodinné vinařství Domaine Rapet vzniklo již v roce 1765 a od té doby se předává z generace na generaci. V současnosti vlastní celkem 20 ha vinic na velmi prestižních lokalitách a pěstují zde typické burgundské odrůdy jako Pinot Noir (Rulandské modré), Chardonnay a Aligoté. Vinifikace probíhá tradičními metodami zrání v dubových sudech z francouzského dubu. Vína se liší podložím a terroirem jednotlivých vinic, s tím, že některá se řadí i do kvalitativní kategorie Premier Cru a Grand Cru.

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz