Chablis Grand Cru Blanchots

Francouzské víno Chablis Grand Cru Blanchots je bílé víno minerálního rázu. Toto suché víno vyrobené z odrůdy Chardonnay má dokonalou harmonii chutí. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Chablis
Producent (výrobce): Domaine Lupé Cholet
Odrůda (-y): Chardonnay
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2015
Objem: 0,75 l
1 722,00 Kč 1 423,14 Kč
Skladem
SKU
110391-015-075
POSLEDNÍ KUS
Francouzské víno Chablis Grand Cru Blanchots z vinařství Domaine Lupé Cholet je vyrobené z odrůdy Chardonnay. Hrozny jsou pečlivě selektovány. Vinice jsou obhospodařovány s respektem k životnímu prostředí. Vinice se vysazují na vápencové půdě bohaté na hlínu.

Víno nese světlejší slámově žlutou barvu. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny bílých květů, limety, mandarinky a smetany. Víno je postavené na minerálních základech jak v aromatické složce, tak v chuťové. Toto suché víno má harmonickou a velmi dlouhou chuť s dobře zakomponovanou mineralitou i kyselinou.

Víno Chablis Grand Cru Blanchots dobře harmonizuje společně s rybími pokrmy a drůbeží servírovanou v rafinovaných omáčkách. Při přípravě pokrmů používejte čerstvé bylinky.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Pro servis vína zvolte větší sklenici s uzavřeným kalichem, která umožní dokonalé rozvolnění a udržení aromatického spektra. Víno doporučujeme před samotnou degustací dekantovat a nechat ho provzdušnit.

Víno můžete degustovat od druhého roku. Archivovat ho můžete po dobu 6–10let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Chablis Grand Cru Blanchots
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.