Neuburské moravské zemské víno suché Vinařství Obelisk

Kód: 160037-000-075
2020
Neohodnoceno
190 Kč
Vyprodáno

Moravské zemské víno z vinařství Obelisk 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
11,50 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z několika málo řádku ze staré výsadby viniční trati "Knížecí vyhlídka". Sklizeň proběhla ručně a následovalo 12 hodinové ležení v lisu. Fermentace proběhla za pomoci vlastních kvasinek a po roce v nerezovém tanku bylo víno lahvováno pod šroubový uzávěr.

Senzorika

Zlatožlutá barva se zlatavým okrajem a vysokou viskozitou. Středně intenzivní květinová vůně. Chuť je šťavnatá s dominující květinovou linkou a prašnou, až skořicovou dochutí. Závěr je velmi dlouhý s kyselo-kořenitou dochutí.

Slovo technologa

Klasické víno této staré odrůdy. Neutrálnější projev doprovodí během celého večera, aniž by "neuburg" své konzumenty unavil

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Morava (Česko)
Oblast: Morava
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Neuburské
Producent (výrobce): Vinařství Obelisk
Ročník: 2020
Země výrobce: Česko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Inspirací bylo majiteli Vinařství Obelisk Františku Fabičovicovi období kulturního rozkvětu starověké řecké a římské civilizace, historiky označované jako antika.

Vinařství Obelisk ideově navazuje na práci Lichtenštejnů a obnovu krajiny v meandrech řeky Dyje v majitelově Oboře Obelisk i na, na tehdejší dobu pokrokovou, vinařskou tradici, jež je spjatá s tímto šlechtickým rodem a s Valticemi.

„Víno je jako život. Krásné, vášnivé, smyslné, ale někdy i trpké a nelítostné. Provádí nás jeho úskalími, je němým svědkem všech důležitých událostí v něm. Obsáhne všechny lidské smysly a touhy. Je poesií pro chuťové buňky a balzámem pro duši. Pro neopakovatelnou cestu života. Proto Vinařství Obelisk.“


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz