Roero Arneis DOCG Sito dei Fossili Bric Cenciurio

Kód: 120056-000-075
2022
Neohodnoceno
487 Kč
Skladem (18 ks)

Italské víno Sito dei Fossili je bílé víno s aromatikou angreštů, rybízu a jablek. Toto suché víno je temperamentní s minerální texturou a živými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto italské bílé víno Sito dei Fossili nese svůj název díky fosilním sítím v podloží, které vznikly ze schránek mořských živočichů v době, kdy se na místech dnešních vinic nacházelo mořské dno. Ve společnosti Dobrá vína jsme si toto víno přímo zamilovali. Je vyrobeno z jedné odrůdy, které se říká Arneis, a patří mezi nejvýznamnější odrůdy oblasti Piemont. Tato odrůda je ve zdejším kraji autochtonní, tedy původní.

Víno zdobí třpytivá živá barva. Ve vůni ucítíte tóny angreštů, mirabelek, rybízu a zelených jablek. Tato ovocná složka dokonale harmonizuje s minerální vůní podloží vinic. Do chutě se příjemně odráží celé aromatické spektrum. Víno je temperamentní a živé v kyselině s hladkou texturou.

Víno se dokonale hodí k pokrmům z ryb. Vybírejte ryby dravé, s pevnou strukturou masa, které dochutíte výraznými bylinami a kořením. V regionu Piemont se často používají lanýže k dochucování pokrmů. Toto bíle italské víno se proto hodí i k sýrům, nebo kančím klobásám s lanýži.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12-14°C. Sklenice pro servis vína může být vyššího uzavřenějšího tvaru s rozšířenou oxidační plochou.

Toto víno si o archivaci přímo říká. Můžeme ho tedy nechat 8-9 let zrát ve sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Piemonte
Apelace (podoblast): Roero
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Arneis
Producent (výrobce): Bric Cenciurio
Ročník: 2022
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bric Cenciurio je rodinné italské vinařství, které se nachází v samém srdci kopcovitého kraje Langhe, provincie Cuneo, regionu Piemontu. Jejich vášeň a láska k vinařskému umění je již dávno svedla k cestě zaměřené na úctu k surovinám a přírodě celkově. Proto sběr hroznů dělají výhradně ručně, aby se vybraly pouze ty zdravé a vyzrálé hrozny, omezují používání postřiků pouze na nutné minimum a moderní technologie používají v souladu s tradičními postupy, které dědí z generace na generaci.

Na vinicích mají osazené odrůdy Nebbiolo, Arneis, Barbera, Dolcetto, Freisa, Brachetto del Roero a Riesling (Ryzlink rýnský). Věk vinic se pohybuje mezi 30 až 50 lety a jejich rozloha činí 13 hektarů.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz