Pinot Gris Eichberg Alsace Grand Cru Paul Ginglinger

Kód: 110237-013-075
2013
Neohodnoceno
955 Kč
Skladem (11 ks)

Francouzské víno Pinot Gris Eichberg je bílé víno zařazené v jakostní kategorizaci Grand Cru. Toto suché víno má plnou a silnou chut s příjemnou kyselinou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Pinot Gris Grand Cru Eichberg z rodinného vinařství Paul Ginglinger je vyrobené z odrůdy Rulandské šedé. Vinná réva pochází z vinic vinařské oblasti Alsasko ve Francii, které jsou zařazeny v jakostní kategorizaci Grand Cru. Zástupci vinařství jsou častými hosty degustací pořádaných společností Dobrá vína.

Víno je světle zlaté barvy. Vůně je komplexní kombinací žlutého ovoce, hrušky, vanilky, lískových oříšků a mandlí. Chuť vína je plná a silná s příjemnou kyselinou. Rovnováha jednotlivých ročníků může oscilovat mezi polosuchou nebo suchou chutí vína.

Víno se náramně snoubí s pečenými nebo smaženými foie gras, bažantem, kuřecími prsy v omáčce, kachnou, telecími ledvinami, sušenými kachními prsy, nebo pokrmy servírované společně s houbami.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 8–10 °C. Vhodnou sklenicí je široký uzavřený kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno můžete archivovat 6–8 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Gris (Rulandské šedé)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2013
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz