Domaine Jérôme Chezeaux

Domaine Jerome Chezeaux je francouzské vinařství, které se nachází ve vesnici Premeaux-Prissey, kousek od Nuits-St-Georges v Burgundsku. Výjimečnost tohoto vinařství tkví v různorodosti apelací, kterých je celkem čtrnáct, na kterých pěstují burgundský poklad jménem Pinot Noir (Rulandské modré).

Jmenujme tedy jen tři významné apelace. Nuits Saint Georges přináší vína plná, dobře strukturovaná, která si můžete vychutnat v plné své kráse až po několika letech. Vosne Romanée staví na vínech se sametovými tříslovinami a výrazným projevem zemitých tónů. Jsou to nádherná vína, která se jako mladá mohou zdát trochu strohá. Vinice v Clos de Vougeot dávají vínům jemné taniny a vyzrálým červeným vínům vůni lesa, zvěřiny a podrostu.

Jérome Chézeaux přísně dodržuje nejtradičnější metody ve sklepě i na vinicích. Sběr vyzrálých hroznů se provádí pouze ručně, následuje macerace hroznů za studena po dobu 3 až 4 dní. Mošt následně fermentuje 14 dní při hlídaných teplotách. Malolaktické kvašení probíhá v dubových sudech s 30 % nových sudů. Plnění vína do lahví se provádí mezi 18. a 24. měsícem stárnutí bez filtrace.

Žádné produkty značky Domaine Jérôme Chezeaux nebyly nalezeny...

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz