Reuilly AOC Mano, Domaine Charpentier

Kód: 110190-000-075
2020
Neohodnoceno
595 Kč
Skladem (41 ks)

Francouzské víno Reuilly Mano je bílé víno z odrůdy Sauvignon Blanc. Toto suché víno je plné ovocných a bylinných tónů s doteky vanilky a květů akátů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sto procent odrůdy Sauvignon Blanc, která je, jak už název francouzského bílého vína Mano napovídá, je ručně sklízeno. Hrozny jsou nakvášeny na slupkách, následně za studena lisované. Šlechtění bílého vína probíhá ve velkých sudech z francouzského dubu. Tím je dosažena pomalejší mikro oxidace, než tomu bývá v klasických Barikových sudech.

Barva vína naznačuje precizní práci se dřevem, díky níž je víno tmavší zlatavé barvy a žlutozelené odlesky typické pro Sauvignon jsou potlačeny. Jiskrnost a třpytivost vína je však zachována v plném rozsahu. Na vůni jsme se ve společnosti Dobrá vína shodli. Dominuje jí bílá broskev v kombinaci s nektarinkami. Nemůžeme opominout ani květ černého bezu a hluchavek. Z bylinek se můžete těšit na šalvěj a rozmarýn. Ležení vína v dubovém sudu, přineslo vůni jemný dotek vanilky a lehkou nuanci ušlechtilého dřeva, možná i květu akátu. Chuť je suchá, harmonická, šťavnatá a dobře vyvážená, která má díky vyšší viskozitě plně krémovitou texturu.

Toto bílé víno si říká o komplexní pokrm, mezi kterým bude dominovat marinovaná ryba s bylinkami a kořením. Vhodná kombinace vína bude i s ušlechtilou drůbeží. Tím máme na mysli perličky, kvalitní krůty, nebo bio kuře známého původu. Svalovina masa by měla mít pevnou strukturu, stejně jako Reuilly AOC „MANO“ Sauvignon Blanc. Neopomínáme servírovat tvrdé ušlechtilé sýry, především z kozího mléka, které můžeme propojit s pestem z bazalky a listovými saláty.

Vzhledem ke zrání vína v sudu, můžeme teplotu při servisu držet kolem 12-14 °C. Tohle víno si určitě zaslouží i dekantaci v karafě po dobu 20-30 minut na chladném místě. Vinné sklo vybírejte dostatečně vysoké s velkou plochou pro aeraci, která Vám umožní rozvolnění všech vůní vína.

Pití vína druhým až třetím rokem pro Vás bude příjemná zábava. S klidným srdcem víno můžeme archivovat 8-10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Reuilly
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Domaine Charpentier
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Reuilly AOC Mano, Domaine Charpentier

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Charpentier je rodinné vinařství ve francouzském Reuilly v údolí řeky Loiry. Vinařství vzniklo v roce 1980 pod rukou François Charpentiera. Jeho synové Jean-Baptiste a Géraud, kteří pracují ve vinařství od roku 2008, jdou ve šlépějích svého otce a snaží se o produkci kvalitního bílého vína s důrazem na terroir Reuilly.

Vinařství se rozkládá na 15-ti hektarech. Nejčastěji pěstovanou odrůdou je Sauvignon Blanc, s jeho typickými chuťovými projevy. Další odrůdy jsou, Pinot Gris (Rulandské šedé) a Pinot Noir (Rulandské modré), které jsou také pěstovány podle udržitelného vinařství, aby respektovaly životní prostředí, rodinné tradice a přesvědčení. Od sklizně v roce 2014 ve vinařství Charpentier vinifikovali své víno v novém vinařství s modernějšími a účinnějšími termoregulačními nádobami z nerezové oceli, které umožňují vyrábět víno, podle rodinných zvyklostí, vždy co nejblíže k tradicím a vyjádřením použitých odrůd.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz