Original Chardonnay IGP Anne de Joyeuse

Kód: 110130-000-075
2022
1 hodnocení
269 Kč
Skladem (35 ks)
Francouzské víno Chardonnay Original je bílé víno se slámovými odstíny. Toto suché víno s doteky exotického ovoce, vanilky a koření působí svěže a šťavnatě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednoodrůdové bílé víno Chardonnay Original pochází z vinařské oblasti Languedoc Roussillon. Vinice se rozprostírají na hliněných vápencových půdách v podhůří Pyrenejí. Vinařské sdružení Anne de Joyeuse se rozhodlo přistupovat k životnímu prostředí obzvláště šetrně a proto vytvořili program Protect planet, který se stará nejen o agroekologické procesy sdružení, ale i na vnější přístup spotřebitelů k vinařství. Ve společnosti Dobrá vína jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout široký výběr vín vyráběných s ohledem na životní prostředí.

Zlatavá barva tohoto bílého vína přechází do slámových odstínů. Vůně je velmi intenzivní s doteky exotického ovoce. Za zmínku stojí tóny manga, ananasu a banánů. Díky zrání padesátiprocentního podílů vína v dubových sudech vnímáme jemné tóny vanilky a koření. Chuť vína je suchá, působí šťavnatě s tóny žlutě dužnatého exotického ovoce, bylinek a koření. 

Víno se velmi dobře páruje s drůbežím masem servírovaným v omáčkách. Vaše menu může toto bílé víno doprovodit při podávání rybích pokrmů, tak i klasické hovězí svíčkové ve smetanové omáčce. Z těstovinových pokrmů můžeme doporučit italské těstoviny servírované se smetanovou omáčkou z lišky obecné.

Vhodná teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Víno degustujte ve větší sklenici typu burgundského balónu s dostatečně velkou oxidační plochou.

Toto bílé víno je koncipované pro běžnou konzumaci. Archivace není třeba. Víno konzumujte do tří let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Pays d'Oc
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Original Chardonnay IGP, Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz