Muscadet Côtes de Grandlieu AOC Signature, Domaine de Haut Bourg

Kód: 110069-014-075
2012
Neohodnoceno
419 Kč
Vyprodáno
Francouzské víno Muscadet Signature je vyrobené z odrůdy Melone de Bourgogne. Toto suché víno s širokým spektrem chutí působí harmonicky s komplexní texturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Muscadet Signature je vyrobeno z odrůdy Melone de Bourgogne z 50 let starých vinic. Kořenový systém je tedy dokonale vyvinutý a schopný předávat vínu informace z podloží, ve kterém naleznete vrstvy vápence, štěrku, křemenů i červeného písku. Toto francouzské bílé víno zrálo 51 měsíců na kvasném sedimentu v podzemních nádržích. Výrobní postupy na této doméně nás ve společnosti Dobrá vína naprosto uchvátily.

Barva vína je krásně žlutá se zelenkavými odlesky. Vůně je jemná a elegantní s tóny hroznů, citrusů, citrónové máty, pepřů, slané minerality a opravdu s jemným dotekem vůně libečku. Chuť je suchá a díky dlouhé fermentaci na kvasném sedimentu je opravdu velmi krémozní.

Poloha domény Haut Bourg v těsné blízkosti Atlantického oceánu předurčuje toto bílé víno k párování s ústřicemi, pečenými rybami, mušlemi Svatého Jakuba, ale i s lehkými saláty a kozím sýrem.

Víno degustujte v teplotním rozmezí 10-20°C. Porovnávejte aromatické projevy studeného ještě zavřeného vína s úžasnými plnými až hutnými tóny vína teplejšího. Degustace vína se tak stane opravdovým zážitkem. Pro servis vína použijte uzavřenější, ale delší sklenici s objemem 650ml.

Víno můžete archivovat až 12 let.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Muscadet Côtes de Grandlieu
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Melon de Bourgogne
Producent (výrobce): Domaine de Haut Bourg
Ročník: 2012
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Domaine de Haut Bourg se nachází v oblasti údolí řeky Loiry (Vallée de la Loire). Vína se těší příjemné plnosti, jemnosti a rovnováze.

Veškeré práce na vinici jsou vedené v přísném programu Terra Vitis, tedy v co nevětším souladu s přírodou. Na 40 hektrarech vinic pěstují odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, nebo i méně známe odrůdy, jako jsou Melon de Bourgogne a Grolleau Gris, ze které vyrábějí šumivé víno, vyrobené tradiční sekundární fermentací v láhvi. Toto šumivé víno má krásně sametovou texturu s nádherným a dlouhotrvajícím perlením.

Rodinné vinařství Domaine de Haut Bourg bylo založeno roku 1944 v blízkosti obce Bouaye, v těsné blízkosti jezera Grand Lieu. Místní půdy jsou zde pískovcové v červeném odstínu, v propojení se štěrky a oblázky.

Temperování vína na správnou teplotu vám usnadní klimatizované vinotéky.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz