Hermitage AOC - rouge

Francouzské víno Hermitage je červené víno okouzlujících tónů sladkého koření, květů a ovoce. Toto suché víno má ovocnou texturu a příjemné taniny. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (či podoblast): Hermitage
Producent (výrobce): Domaine Belle
Odrůda (-y): Syrah
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2016
Objem: 0,75 l
1 925,00 Kč 1 590,91 Kč
Skladem
SKU
210224-016-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Hermitage rouge z produkce malého vinařství Domaine Belle je vyrobené z odrůdy Syrah. Vinice se nacházejí v obci Tain l'Hermitage v apelaci Hermitage s pískovcovým propustným podloží a písečně kamenitou půdou, která se nachází ve vinařské oblasti Vallée du Rhône. Vinná réva se pěstuje v režimu přechodu do bio dynamického pěstování s respektem k přírodě. Víno zraje v dubových sudech.

Toto červené víno zdobí velmi tmavě červená barva s fialkovými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlily tóny sladkého koření, květů pivoněk a celé škály ovoce. Za zmínku stojí ostružiny, maliny, jahody a granátové jablko. Balzamické tóny svědčí o správném stárnutí vína. Chuť vína je suchá s ovocnou texturou a příjemnými taniny.

Toto červené víno se dobře snoubí s tmavými masy. Grilujte vyzrálé hovězí maso a servírujte ho společně s olivovou tapenádou z černých oliv, nebo výběrovými francouzskými hořčicemi. Toto víno dobře harmonizuje i s komplexními pokrmy servírovanými v omáčkách. Při přípravě pokrmů můžete používat džemy z lesního ovoce.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je široký kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno před samotným servisem dekantujte v karafě.

Červené víno Hermitage doporučujeme servírovat nejdříve od 4. roku jeho stáří. Víno můžete archivovat 8–15 let od sklizně hroznů.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Hermitage AOC - rouge
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.