Gewürztraminer Wahlenbourg Alsace AOC BIO Paul Ginglinger

Kód: 110268-000-075
BIO 2019
Neohodnoceno
593 Kč
Skladem (10 ks)

Francouzské víno Gewürztraminer Cuvée Wahlenburg je bílé víno s tóny tropického ovoce, bylin a koření. Toto polosuché víno má příjemně vyvážené kyseliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Gewürztraminer Cuvée Wahlenburg z rodinného vinařství Paul Ginglinger je vyrobené z odrůdy Tramín červený. Vinice se nachází v srdci Alsaska jižně od Colmaru, na slunných svazích na úpatí pohoří Vogéz, kde je mimořádně suché a teplé mikroklima. Paul Ginglinger je častým hostem degustací, které ve společnosti Dobrá vína pořádáme.

Víno zdobí tmavé zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve vůni rozpoznáváme aromatiku vůně salátu z tropického ovoce a tóny citrusových plodů, jasmínu, máty, zázvoru, bílého pepře a hřebíčku. Cítíme také jemné doteky sladkého koření. Vyzrálost a bohatost velmi intenzivních aromatických látek spolu s příjemným obsahem kyselin mu dodávají navzdory suchosti nasládlý charakter. Chuť je plná, s dlouhou perzistencí.

Víno se dobře snoubí s pokrmy z ryb, které můžete připravovat společně s kari kořením. Nemusíte se bát snoubit s konfitovanými kachními prsy. Toto bílé víno můžete také servírovat společně s thajskou kuchyní.  Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Vhodnou sklenicí je kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Gewürztraminer Wahlenburg můžete archivovat 4–5 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Polosuché
Odrůda (-y): Gewürztraminer (Tramín červený)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz