Fixin AOC blanc Domaine Huguenot

Kód: 110272-000-075
2020
Neohodnoceno
1 349 Kč
Skladem (4 ks)

Francouzské víno Fixin z vinařství Huguenot je bílé víno odrůdy Chardonnay. Toto suché víno s tóny ovoce, střelného prachu a kamenů je velmi živé a svěží víno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sto procent odrůdy Chardonnay, je chloubou v této láhvi bílého francouzského vína. Hrozny pochází z apelace Fixin v severním Burgundsku. Víno je opravdovou raritou této apelace. Odrůdě Chardonnay, pro výrobu bílého vína, jsou tu ponechány pouze 4 hektary, ze kterých je ještě půl hektaru ponecháno pro vinice Premier Cru. Barva tohoto bílého vína je na první pohled velmi vyzrálá. Víno zdobí zlatá barva, která přechází až do barvy slámy.

Vůni toho Chardonnay dominují tóny kamení, střelného prachu, nebo tóny o sebe křesajících křemenů.  Zároveň se ta minerální vůně příjemně potkává s tóny citrónu a pomela. Při degustaci vína ve společnosti Dobrá vína, jsme nemohli uvěřit, že tak intenzivní minerální aroma, pochází z hroznů vinné révy. Chuť vína je příjemně živá a velmi minerálně slaná. Víno je suché a působí velmi harmonicky. Navzdory své koncentraci, je víno stále svěží.

Mušle Svatého Jakuba jsou prvním pokrmem pro párování, který nás napadne. Velmi často je grilujeme s kořením Masala. Víno se nádherně propojuje s pokrmy připravených na černém, nebo Sečuánském pepři. Na Vašem menu dokonale vynikne v kombinaci s dravými rybami i drůbeží. Saláty mohou být obohaceny o kousky vyzrálých sýrů, nebo ušlechtilých uzenin.

Všechny vlastnosti toho bílého vína dobře vyniknou při teplotě 15 °C. Jak se říká „velké víno, velká sklenice“. Pro servis bílého burgundského vína, si vyberte velmi velkou sklenici balonového tvaru. Ta může dosahovat i výšky láhve vína.

Víno je 2-3 rokem od sklizně ještě poměrně zavřené. Otvírejte proto láhev tohoto Chardonnay minimálně 4 roky po sklizni hroznů. Archivovat můžete až 10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Fixin
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Domaine Huguenot
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Huguenot patří k jedněm z nejstarších vinařství oblasti Burgundska vůbec. Vinařství se nachází v nejsevernější části Burgundska, hned pod městem Dijon. Výroba bílého vína i červeného vína je zde velmi šetrná. Hroznům, tak i vínu se zde věnují s trpělivostí a pokorou.

Vinice, které v Domaine Huguenot obhospodařují jsou osázené tradičními burgundskými odrůdami Pinot Noir (Rulandské modré) a Chardonnay. Pozemky jsou umístěné na apelacích Marsannay, Fixin, Gevrey Chambertin a Charmes Chambertin Grand Cru. Jsou to naprosto výjimečné vinice, které přinášejí vína velkého charakteru. Některé vinice dosahují i přes 100 let stáří vinné révy.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz