Beaujolais Villages AOC 1,5l Domaine des Nugues

Kód: 210095-000-150
2015 1,5 l
Neohodnoceno
995 Kč
Skladem (1 ks)

Francouzské víno Beaujolais Villages z vinařství Nugues je červené víno vyrobené z odrůdy Gamay. Toto suché víno má nižší taniny s dlouhou chuťovou perzistenci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Beaujolais Villages [božolé viláž] v magnum láhvi je vyrobené z odrůdy Gamay. Stáří vinic se pohybuje kolem 45 let a nachází se v burgundské apelaci Beaujolais. Společnost Dobrá vína s tímto rodinným vinařství Domaine des Nugues spolupracuje dlouhá léta a vytvořili jsme si až přátelský vztah.

Barva tohoto vína je světlejšího rubínu. Vůně je nádherně květnatá, s tóny červeně bobulovitého ovoce. Chuť vína je suchá, s nižšími taniny a lehkým dotykem koření. Víno je lehké, elegantní a přitom velmi koncentrované s dlouhou chuťovou perzistencí.

Beaujolais Villages se náramně hodí k pokrmům z pernaté zvěřiny, nebo pomalu pečenému jehněčímu masu na bylinkách s červeným vínem. Také ho můžeme servírovat společně s terinami a ušlechtilými uzeninami.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 12–14 °C. Pro degustaci vína zvolte uzavřený kalich s objemem 450 ml.

V případě, že se rozhodnete toto červené víno dlouhodobě archivovat, uskladněte ho do tmavého chladného prostoru kolem 10 °C až do 20 let jeho stáří.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Beaujolais
Apelace (podoblast): Beaujolais Villages
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Gamay
Producent (výrobce): Domaine des Nugues
Ročník: 2015
Země výrobce: Francie
Objem: 1,5 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine des Nugues je malé rodiné vinařství, které nalezneme v celosvětově proslaveném regionu Beaujolais ve Francii. Výrobě svých vín se věnují s velkou péčí a láskou.

Vinařství Domaine des Nugues se rozkládá na 34,2 ha v apelacích Beaujolais Villages, Beaujolais, Fleurie a Morgon. V současnosti tuto doménu spravuje Gilles Gélin, ale koupil ji jeho otec Gérard Gélin v roce 1976 a protože již jeho otec a děda byli vinaři, měl bohaté zkušenosti s pěstováním a výrobou vína.

Průměrné stáří vinic je 45 let, ale některé z nich jsou staré i přes 100 let. Jediná používaná odrůda pro dominující červené víno je samozřejmě Gamay . Pro výrobu bílého vína se používá oblíbená odrůda Chardonnay. Červená vína Domaine des Nugues jsou šťavnatá, plná a chuťově vyrovnaná. Nemusíte se proto obávat, konzumovat jejich Beaujolais Nouveau klidně i po třech letech.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz