Cuvée Garrigue Rouge IGP Côteaux de Béziers Domaine Preignes le Neuf

Kód: 210311-000-075
2021 2022
1 hodnocení
174 Kč
Skladem (55 ks)
Francouzské víno Cuvée Garrigue je červené víno ze sluncem zalitého regionu Languedoc Roussillon. Toto suché víno je harmonické s vyváženou tanickou strukturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Cuvée Garrigue pochází z okolí Côteaux du Libron z produkce vinařství Domaine Preignes Le Neuf a je vyrobené z odrůdy Merlot, Grenache Noir a Cabernet Sauvignon. Vinice se obhospodařují v režimu Terra Vitis, tedy s respektem k přírodě. Vinařství se nachází ve vinařském regionu Languedoc Roussillon.

Víno zdobí krásně tmavě červená barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme ve vůni tohoto červeného vína ovocné tóny a doteky zralých hroznů. Chuť vína je suchá, s vyváženou a jemnou tanickou strukturou. Víno působí kulatě a harmonicky.

Toto červené Víno se dobře snoubí s grilovaným i pečeným červeným masem. Nemusíte se bát víno servírovat společně se saláty, ve kterých můžou být luštěniny, kousky grilovaného masa, nebo kvalitní sýr. Při přípravě pokrmů používejte bylinky a čerstvé kvalitní koření.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18–20 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich tulipánovitého tvaru.

Červené víno Cuvée Garrigue doporučujeme konzumovat mladé do 3 let od sběru hroznů v jeho projevu svěžesti a mladosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): IGP Côteaux de Béziers
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Grenache Noir, Merlot
Producent (výrobce): Domaine Preignes le Neuf
Ročník: 2021, 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Preignes le Neuf už přes 100 let obhospodařuje své vinice na jihu Francie, v srdci regionu Languedoc-Roussillon. V současné době na vinicích pěstují devět odrůd, typických pro tento vinařský region. Pro výrobu červeného vína to jsou odrůdy Syrah, Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Grenache Noir, Cinsault a Petit Verdot. Pro výrobu bílého vína pěstují oblíbenou odrůdu Chardonnay a Vermentino. Proto je „neuf“ (francouzsky devět) použito v názvu vinařství. Průměrné stáří vinic přesahuje 20 let.

Záměrem vinařství je pěstovat vysoce kvalitní hrozny, které vyjadřují terroir a know-how vinařů, kteří využívají ekologicky šetrnější způsoby výroby vína, s cílem chránit životní prostředí a lidské zdraví. Vína jsou certifikovány známkou „TERA VITIS“.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz