Frankovka pozdní sběr, Vinařství Marada

Kód: 260404-016-075
2016
Neohodnoceno
249 Kč
Skladem (5 ks)

Frankovka z moravského vinařství Petr Marada v Mikulčicích je suché víno vyrobené dle standardů pro výrobu BIO vín.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moravské vinařství Petr Marada v Mikulčicích navazuje na rodinnou tradici vinařství na Moravě. Zajímavostí je, že vinařství Petr Marada hospodaří na vinicích v bio režimu z vlastního přesvědčení, bez certifikace. Vínům dávají čas a prostor pro rozvinutí jejich skutečných vůní a chutí bez zbytečných zásahů. Bílá vína zrají v nerezových tancích, vybrané šarže dokonce i v dubových či akátových sudech. Téměř všechna červená vína projdou přirozenou vinifikací v dřevěném sudu.

Od roku 2013 vyrábí toto moravské vinařství i šumivá vína, vyrobená primární fermentací a také oblíbené sekty vyrobené sekundární fermentací v láhvi, stejně jako se vyrábějí věhlasná vína Champagne. V současné době vinařství Petr Marada hospodaří na 11 hektarech vinic, na třech viničních tratích.

Na viniční trati Kukvička v obci Josefov pěstují odrůdy Chardonnay a Frankovka. Viniční trať Na Strání v obci Lužice je známá svými vynikajícími odrůdami Riesling (Ryzlink rýnský) a Welschriesling (Ryzlink vlašský). Poslední viniční trať Kněžské v obci Mikulčice je obdivována pro výsadbu odrůd Sauvignon Blanc, Pinot Gris (Rulandské šedé), Grüner Veltliner (Veltlínské zelené), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Noir (Rulandské modré), Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Morava (Česko)
Oblast: Morava
Apelace (podoblast): Slovácká
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Frankovka
Producent (výrobce): Vinařství Marada
Ročník: 2016
Země výrobce: Česko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz