Château Les Fontenelles Fut de Chene, Bergerac AOC blanc

Kód: 110221-000-075
2019 2020
2 hodnocení
319 Kč
Skladem (36 ks)
Francouzské víno Château Les Fontenelles Sauvignon je bílé víno s robustní aromatikou a komplexní stavbou kyselin. Chuť je suchá s pikantní a slanou tendencí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Château Les Fontenelles Elevé en futs de chene je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc a Sauvignon Gris. Víno se fermentuje přímo v dubových sudech a následně dozrává 6 měsíců na jemných kalech. Vinice se nacházejí v apelaci Bergerac ve vinařské oblasti Sud-Ouest, tedy Jihovýchod. Společnost Dobrá vína spolupracuje s tímto vinařstvím dlouhá léta, za kterých jsme si ověřili každoroční kvalitativní stálost jednotlivých vín.

Víno má tmavší žlutou barvu v odstínu starého zlata. Vůně je robustní a intenzivní s tóny vyzrálých broskví, angreštů a bílých květů šeříku a pivoněk. Chuť je velmi šťavnatá s nuancemi nektarinek, vyzrálého pomela a kandovaného zázvoru. I přesto zůstává suchá s komplexní stavbou kyselin. Dochuť je vytrvalá s příjemně slanou tendencí. Pikantnost připomíná tóny bílého pepře.

Víno můžete servírovat jako aperitiv, nebo společně s mořskými plody, grilovanými rybami nebo drůbežím masem a vyzrálými sýry. Při přípravě pokrmů používejte chuťově výraznou zeleninu, například řapíkatý celer, fenykl a petržel, které dobře harmonizují s chutí vína.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je kalich s dostatečnou oxidační plochou s objemem 550 ml. Před degustací víno dekantujte po dobu 30 min.

Víno Château Les Fontenelles Elevé en futs de chene můžete archivovat 5–6 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Bergerac
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Château Les Fontenelles
Ročník: 2019, 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Les Fontenelles na jihozápadě od Bergeracu v obci Saint Julien d´Eymet je rodinné vinařství v péči vinaře Nicolas Bourdila. Vína jsou pravidelně oceňována medailemi a to v rozsahu celé produkce.

Na 28 hektarech vinic s výjimečným terroirem v Bergeracu pěstují odrůdy bílé révy Sauvignon Blanc, Sémillon, Muscadelle a Chenin Blanc. Většina vinné révy je však modré odrůdy Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Malbec. Podobnost odrůdové skladby s víny z proslulého Bordeaux není čistě náhodná. Bergerac leží na břehu řeky Dordogne a historicky býval jeho součástí.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz