Ried Rosenberg Carnuntum DAC Chardonnay Marko Lukas Markowitsch

Kód: 150058-000-075
2018 2020
Neohodnoceno
569 Kč
Skladem (11 ks)
Rakouské víno Chardonnay Rosenberg je bílé víno s vůní dužnatého ovoce, vanilky a kouřových tónů. Toto suché víno působí kompaktně s pikantními tóny pepřů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Z vinařského regionu Niederösterreich, konkrétně ze svahů hory Rosenberg, pochází toto rakouské bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Vinice dosahuje stáří 16–17 let. Zrání moštu probíhá částečně v dubových sudech a částečně v nerezových tancích. Tím se u tohoto bílého vína docílilo optimálního chuťového balancu.

Díky dostatečnému slunečnímu svitu na zdejších vinicích, dosahuje víno Chardonnay Rosenberg hlubokých tónů zlatě žluté barvy. Ve vůni vína nalezneme žlutě dužnaté ovoce, jemný nádech vanilky, minerální a kouřové tóny, které se do hroznů dostávají z podloží vinic. Celková chuť je suchá, působí kompaktně, textura je olejnatá s tóny pepřů.

Při degustacích ve společnosti Dobrá vína, na kterých nás doprovází toto bílé rakouské víno, používáme při přípravě telecího a vepřového masa různě ochucené druhy solí, pohráváme si s tóny pepřů a při grilování ryb využíváme velmi výrazné byliny.

Vhodná teplota pro servis vína bude 14–16°C. Sklenici na víno vybírejte většího balónového tvaru s dostatečným prostorem pro oxidaci vína.

Archivovat Chardonnay Rosenberg doporučujeme do 5 let stáří vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Rakousko
Oblast: Niederösterreich
Apelace (podoblast): Carnuntum
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Marko Lukas Markowitsch
Ročník: 2020, 2018
Země výrobce: Rakousko
Objem: 0,75 l

Chardonnay Ried Rosenberg, Marko Lukas Markowitsch

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rakouské vinařství Marko Lukas Markowitsch se nachází na jižních svazích pod Dunajem. Vína vyrábějí tak, aby si udržela charakteristický rys své odrůdy.

Na vinicích vinařské oblasti Burgenland, která je historicky označovaná jako Carnuntum, se pěstuje 70 % odrůd pro výrobu červeného vína a 30 % odrůd pro výrobu bílého vína. Ročně se zdejší oblast těší až 2000 hodinám slunečního svitu. Díky studenému vlivu řeky Dunaje, mají červená vína výjimečnou ovocnou chuť. Vinařství Marko Lukas Markowitsch vlastní 14 ha vinic.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz