La Crinyane Côtes du Roussillon Villages AOC BIO Domaine Singla

Kód: 210109-000-075
BIO 2021
Neohodnoceno
709 Kč
Skladem (18 ks)
Francouzské víno La Crinyane je červené víno z produkce vinařství Domaine Singla. Toto suché víno několika chuťových vrstev je koncentrované a harmonické.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno La Crinyane pochází z vinařského regionu Roussillon v jižní Francii. Pro výrobu tohoto vína se použily hrozny odrůdy Carignan. Výjimečnost vinařství domaine Singla tkví v přísné selekci hroznů po celou dobu zrání. Tím vznikají vína s hustou texturou. Veškerá produkce tohoto vinařství probíhá pod certifikaci AB, tedy ekologicky a šetrně k přírodě. Ve společnosti Dobrá vína jsme pyšní, že Vám můžeme nabídnou širokou paletu vín v Bio kvalitě.

Barva tohoto vína je tmavě rubínová. Vůni zdobí tóny černého lesního ovoce, bylin i koření. Minerální nádech je přenesen kořenovým systémem z podloží vinice. V chuti jsou cítit až džemové tóny. Navzdory vyššímu objemu alkoholu působí víno harmonicky, protože všechny chuťové vrstvy jsou velmi koncentrované a plné. Chuť vína je suchá.

Ideálním pokrmem k párování s tímto červeným vínem je grilované hovězí maso, které můžeme servírovat s rukolovým salátem s redukcí balzamického octa Aceto balsamico di Modena. K dochucení masa používejte výrazné byliny, čerstvý mletý pepř a kvalitní olivový olej.

Doporučená teplota pro servis tohoto červeného vína je 17–18 °C. Před servírováním víno nechte nadechnout v otevřené láhvi. Víno servírujte ve větším kalichu s dostatečně velkou plochou pro oxidaci vína.

Víno můžete konzumovat druhým rokem od sklizně hroznů. Degustace 5–6 rokem Vám přinese další chuťové zážitky. My ve společnosti Dobrá vína nejraději degustujeme toto červené víno desátým rokem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Côtes du Roussillon Villages
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Carignan
Producent (výrobce): Domaine Singla
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

La Crinyane, Côtes du Roussillon Villages AOC BIO, Domaine Singla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Singla je rodinné vinařství, které se těší ze své historie již od roku 1760. Vinice se nacházejí nedaleko španělských hranic v oblasti Languedoc Roussillon. Domaine Singla disponuje 50 hektary vinic. Zajímavostí je nízká výtěžnost, pouhých 20 hektolitrů na hektar. Proto jsou jejich vína velmi koncentrovaná, plná a bohatá v chuti s nádherným ovocným aroma.

Červená vína jsou zařazena do věhlasné apelace Côtes du Roussillon a Côtes du Roussillon Villages a pochází z certifikované produkce AB (Agriculture Biologique - Ekologické zemědělství). Majitel a vinař Laurent des Besombes, přešel k pěstování hroznů a obecně k vedení vinic v symbióze s přírodou již dávno před certifikaci, kterou získal v roce 2006.

Domaine Singla vyrábí červená vína nejčastěji z odrůdy Syrah, Grenache Noir a Carignan. Pro výrobu bílého vína pak Rousssane a Macabeo.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz