Barolo DOCG Coste di Rose Bric Cenciurio

Kód: 220348-017-075
2017
Neohodnoceno
1 289 Kč
Skladem (6 ks)
Italské víno Coste di Rose je červené víno nádherných květinových tónů. Toto suché víno s výraznými tříslovinami postupem času zrání vína měkne.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italské červené víno Coste di Rose pochází z oblasti Barolo v severozápadním kraji Itálie zvaným Piemont. Víno je vyrobeno z odrůdy Nebbiolo.

Barva italského Barola je světlejší červená. S délkou zrání se postupně mění až do cihlových tónů barvy. Vůně vína je nádherně květnatá. Jak název vína napovídá, pozorujeme vůni růží. Nemálo důležitou složkou vůně jsou i tóny černé třešně a bylin. Chuť vína je suchá s příjemnými ovocnými tóny třešní, ostružin a povidel. Víno má výraznou chuť tříslovin, která postupem času zrání vína měkne.

K vínu servírujeme ve společnosti Dobrá vína tradiční piedmontské pokrmy. Mezi předkrmy řadíme pečené papriky s tradiční pomazánkou z ančoviček zvanou Bagna càuda [ baɲa ˈkɑʊ̯da]. Z hlavních jídel doporučujeme párovat s pečeným masem, hovězími steaky a kančím masem.  

Víno servírujeme při teplotě 17–18 °C. Podobnost odrůdy s Pinot noirem usnadňuje i volbu vinného skla. Používejte tedy burgundské sklenice s objemem nad 800ml. Vhodná archivace vína je 10–12 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Piemonte
Apelace (podoblast): Barolo
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Nebbiolo
Producent (výrobce): Bric Cenciurio
Ročník: 2017
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bric Cenciurio je rodinné italské vinařství, které se nachází v samém srdci kopcovitého kraje Langhe, provincie Cuneo, regionu Piemontu. Jejich vášeň a láska k vinařskému umění je již dávno svedla k cestě zaměřené na úctu k surovinám a přírodě celkově. Proto sběr hroznů dělají výhradně ručně, aby se vybraly pouze ty zdravé a vyzrálé hrozny, omezují používání postřiků pouze na nutné minimum a moderní technologie používají v souladu s tradičními postupy, které dědí z generace na generaci.

Na vinicích mají osazené odrůdy Nebbiolo, Arneis, Barbera, Dolcetto, Freisa, Brachetto del Roero a Riesling (Ryzlink rýnský). Věk vinic se pohybuje mezi 30 až 50 lety a jejich rozloha činí 13 hektarů.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz