Beaujolais Villages AOC, Domaine des Nugues

Kód: 210225-016-075
2015 2016
Neohodnoceno
293 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Beaujolais Villages je červené víno s nádhernými projevy ovoce a koření. Toto suché víno má mladé, ale harmonické třísloviny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Beaujolais [božolé] Villages z produkce rodinného vinařství Domaine des Nugues je vyrobené z odrůdy Gamay a pochází z apelace Beaujolais-Villages. Víno pochází z vinic s deklarací Villages a proto je standardně silnější ve své textuře s komplexnější skladbou všech složek.

Víno má hutnou rubínovou barvu. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlila vůně s projevy tónů černého ovoce a jemnými doteky koření. Vůně je velmi jemná a působí velmi harmonicky. Chuť vína je suchá se stejnými projevy, které jsme rozpoznali ve vůni tohoto červeného vína. Taniny jsou mladé, ale harmonicky vyvážené.

Toto červené víno můžete snoubit s ušlechtilými uzeninami, grilovaným masem, nebo kvalitními vyzrálými sýry. Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 15 °C. Vhodnou sklenicí je velký kalich s dostatečnou oxidační plochou. Červené víno Beaujolais Villages není předurčeno k archivaci.

Víno byste měli konzumovat do půlnoci 3. čtvrtka v listopadu. Vzhledem k povaze tohoto skvělého Beaujolais můžete víno konzumovat do 3 let jeho stáří.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Oblast: Beaujolais
Apelace (podoblast): Beaujolais Villages
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Gamay
Producent (výrobce): Domaine des Nugues
Ročník: 2016, 2015
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine des Nugues je malé rodiné vinařství, které nalezneme v celosvětově proslaveném regionu Beaujolais ve Francii. Výrobě svých vín se věnují s velkou péčí a láskou.

Vinařství Domaine des Nugues se rozkládá na 34,2 ha v apelacích Beaujolais Villages, Beaujolais, Fleurie a Morgon. V současnosti tuto doménu spravuje Gilles Gélin, ale koupil ji jeho otec Gérard Gélin v roce 1976 a protože již jeho otec a děda byli vinaři, měl bohaté zkušenosti s pěstováním a výrobou vína.

Průměrné stáří vinic je 45 let, ale některé z nich jsou staré i přes 100 let. Jediná používaná odrůda pro dominující červené víno je samozřejmě Gamay . Pro výrobu bílého vína se používá oblíbená odrůda Chardonnay. Červená vína Domaine des Nugues jsou šťavnatá, plná a chuťově vyrovnaná. Nemusíte se proto obávat, konzumovat jejich Beaujolais Nouveau klidně i po třech letech.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz