Very Limoux Rouge Limoux AOP Anne de Joyeuse

Kód: 210161-000-075
2020
Neohodnoceno
369 Kč
Skladem (40 ks)

Francouzské víno Very Limoux je červené víno z prosluněné oblasti Languedoc Roussillon. Toto suché víno má velké množství tříslovin, které působí velmi hladce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Very Limoux je vyrobené z odrůdy Merlot, Syrah, Malbec a Cabernet sauvignon. Vinice se nacházejí v apelaci Limoux ve vinařské oblasti Languedoc Roussillon na jihu Francie. Vinařské sdružení Anne de Joyeuse pracuje v režimu Protect planet, který má velmi přísná ekologická pravidla na všechny procesy s výrobou a distribucí spojené. Zástupci tohoto vinařství jsou častými hosty degustací, které se společností Dobrá vína pořádáme.

Barva tohoto červeného vína je tmavě rubínová s fialkovými odlesky. Vůně je explozivní s tóny lesního černého ovoce, bylin i jemných doteků koření. Šlechtění vína v sudech přináší tóny kouře, tabáku i tmavé čokolády. Chuť červeného vína je suchá s ovocným impaktem. Velké množství taninů působí velmi hladce a měkce. Celkově je víno komplexní, hutné a dosahuje až k 14 % objemu alkoholu.

Červené víno Very Limoux se dobře snoubí s pokrmy z hovězího masa. Ideální je pečená hovězí kýta na houbách. Můžete ale vyzkoušet párovat toto víno i se zvěřinou na výrazných bylinkách a koření.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 15–16 °C. Pro degustaci vína zvolte velký kalich tulipánového tvaru s objemem alespoň 900 ml. Před servisem víno dekantujte, nebo nechte nadýchnout v otevřené láhvi. Víno je krásně otevřené a připravené k degustaci jeho 2. rokem stáří.

V případě, že se rozhodnete toto červené víno archivovat, můžete ho nechat ve Vaší vinotéce 6–8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Limoux
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot, Syrah
Producent (výrobce): Anne de Joyeuse
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Anne de Joyeuse

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařské sdružení Anne de Joyeuse z vinařské oblasti Languedoc-Roussillon nám přináší širokou řadu bílých vín, červených vín, ale i svěžích růžových vín.

Na vinicích jižní Francie se nejčastěji pěstují odrůdy vinné révy Merlot, Malbec, Cabernet Sauvignon, nebo Cabernet Franc pro červené víno a Sauvignon Blanc s Chardonnay pro bílé víno. Vinaři se společně domluvili na dodržování přísných pravidel, při pěstování vinné révy, s ohledem na životní prostředí. V současnosti obhospodařují 2700 ha vinic, na kterých se podílí přes 370 vinařských rodin.

Pro dokonalý degustační zážitek, doporučujeme vybrat správnou sklenici na víno, která umožní dokonalé rozvonění aromatických vrstev tohoto francouzského vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz