Ventoux AOC Terre d´ailleuls blanc BIO Domaine Allois

Kód: 110004-000-075
BIO 2021
Neohodnoceno
539 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Ventoux AOC Terre d´ailleuls zrálo v barikovém sudu. Toto suché víno si zamilujete díky své aromatice. Bílé víno je příjemně plné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Ventoux AOC z produktové řady Terre d´ailleuls Blanc je vyrobené z odrůdy Roussane, Grenache Blanc, Clairette a Marsanne. Toto cuvée je zrozené ze starých vinic, na kterých vinař věnoval pěstování tu největší péči své vinné révě v průběhu celého roku, až do očekávání optimální zralosti hroznů. Vinice se nachází v apelaci Ventoux AOC v oblasti údolí řeky Rhôny ve Francii. Podloží vinic je bohaté jak na oblázky, tak jíly a vápenec. Vinifikace probíhala v bariqových sudech tradičním burgundským způsobem, aby se získalo kulaté a aromatické bílé víno. Stárnutí vína probíhá ve dřevěném sudu po dobu 6 měsíců.

Barva tohoto bílého vína je jasně žlutá se světle zlatými odlesky, s vůní bílých květů, bílého ovoce v sirupu, medu a vosku, přičemž ve vůni se projevují i některé tóny čerstvého dřeva, které přinášejí svěžest. Chuť je od začátku koncentrovaná se spoustou sladkosti a plnosti. Je to dobře strukturované víno se statnou délkou a vůněmi citrusů.

Toto bílé víno se skvěle snoubí s pokrmy z ryb a drůbeže. Na závěr Vašeho menu můžete toto bílé víno servírovat společně s širokou škálou měkkých i tvrdých vyzrálých sýrů.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Víno servírujte ve velkém kalichu s dostatečnou plochou pro oxidaci s objemem alespoň 700 ml. Víno je skvěle vyvážené a harmonické. Proto jej můžete degustovat již teď. Ve vašem sklepě pak může zůstat dobře uskladněné po dobu 2 až 5 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno, Ventoux - víno, Vallée du Rhône - víno, Marsanne - víno, Clairette - víno, Francie - víno, Francie - bílé víno, Roussanne - víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Ventoux
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Marsanne, Roussane, Grenache Blanc, Clairette
Producent (výrobce): Domaine Allois
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Tag (-y): BIO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství Domaine Alloïs se nachází v jihovýchodní části vinařské oblasti Údolí řeky Rhóny ve Francii, konkrétně v apeleci Ventoux AOP. Vinařství se v rodině Busi předává z generace na generaci. Filozofie vinařství je postavena na rodinné soudržnosti a času, který jsou odhodláni věnovat svému vínu. Vinnou révu pěstují v souladu s přírodou, a proto jejich vína nesou označení Bio kvality v režimu AB.

Jejich vína jsou dokonale plná a odrážejí tamní terroir, ve kterém vinná réva dozrává. Nejoblíbenější odrůdy jsou Grenache Noir a Syrah pro výrobu fenomenálního červeného vína a růžového vína. Pro bílé víno nejčastěji pěstují odrůdy Grenache Blanc, Rousssane, Vermentino a Clairette.

 Vinařství se zaměřuje především na koncentraci, aromatický výraz, svěžest a chuťovou rovnováhu svých vín. Vinifikace červených vín probíhá v betonových kádích, které nabízejí lepší extrakci hroznů. Pokud to podmínky při výrobě dovolí, nepřidává se žádná síra. Produkce vín probíhá v certifikovaném BIO režimu.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz