Riesling Moenchberg Alsace Grand Cru Domaine Jérôme Meyer

Kód: 110308-000-075
2018
Neohodnoceno
675 Kč
Skladem (4 ks)

Francouzské víno Riesling Grand Cru Moenchberg z alsaského vinařství Jérôme Meyer je suché víno s vůni citrusů. V chuti je plné a bohaté.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Riesling Grand Cru Moenchberg z vinařství Domaine Jérôme Meyer je vyrobené z odrůdy Riesling, což je odrůda blízká naší odrůdě Ryzlink vlašský s projevy svěžích kyselin. Odrůda Riesling je typická pro Alsasko a řadí se tu mezi suchá svěží vína. Vinice Domaine Jérôme Meyer se nachází v severním cípu Alsaska, ve vinařské vesnici Blienschwiller, nedaleko Obernai a jejich celková rozloha je 8 ha. Hrozny pro výrobu tohoto bílého alsaského vína pocházejí z unikátní vinice Moenchberg, která je zařazena do kvalitativní kategorie Grand Cru. Rodinné vinařství Domaine Meyer se předává z otce na syna již od roku 1708. Od roku 2006 vede vinařství Jérôme, který sbírá ocenění za svá vína na různých vinařských soutěžích a výstavách a úspěchy slaví i jako degustátor.

Barva tohoto francouzského bílého vína je světle žlutá se zelenkavými odlesky. Ve vůni je snadné rozeznat grapefruit a citron. V chuti tohoto Ryzlinku se projevuje plnost a bohatost, kterou člověk nemusí nutně tušit, s krásnými ovocnými chutěmi. Jedná se o suché alsaské víno s bohatým extraktem.


Tento Ryzlink (Riesling) můžete servírovat s pokrmy obsahující maso, obiloviny i kořenovou zeleninu. Toto bohaté alsaské bílé víno se skvěle snoubí s pokrmy jako je pšenice špalda s bylinkami, rizoto se srdcovkami nebo mušlemi, ale i s dušenými masem na kořenové zelenině, kozími a ovčími sýry. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto alsaské víno k francouzskému králičímu pâté se švestkami na čerstvé bagetě.


Ideální teplota pro servis tohoto francouzského bílého vína je 16 °C. Vhodná sklenice na víno je sklenice ve tvaru většího kalicha.

Bílé víno Riesling Grand Cru Moenchberg z vinařství Domaine Jérôme Meyer doporučujeme konzumovat do 10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Riesling (Ryzlink rýnský)
Producent (výrobce): Domaine Jérôme Meyer
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Jérôme Meyer se nachází uprostřed Alsaska ve vesničce Blienschwiller, kde Jérôme  navazuje na rodinnou tradici. Vinice zdědil jako 15 letý chlapec, a proto je 10 let pronajímal, aby je od roku 2005 plně převzal pod svá křídla. Díky jeho odhodlání si mezi alsaskými vinaři vydobyl silnou pozici.

Jérôme  obhospodařuje 8ha vinic na kterých vyrábí autentická vína, která prostřednictvím původních odrůd vyjadřují veškerou krásu regionu a citlivost pracovních postupů. Ruční sběr hroznů, použití autochtonních kvasinek, nebo ekologický přístup ve všech fází výroby, jenom dokládá jeho odhodlání vyrobit dokonalý produkt s otiskem svého srdce.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz