Sancerre AOC rouge, Francois Crochet

Kód: 210274-015-075
2015
Neohodnoceno
449 Kč
Skladem (4 ks)
Francouzské víno Sancerre Francois Crochet je červené víno vyrobené z odrůdy Rulandské modré. Toto suché víno má dynamické kyseliny s pevnějšími tříslovinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost Dobrá vína si pro Vás přichystala zajímavost ve formě červeného vína odrůdy Pinot Noir. Této odrůdě se u nás říká Rulandské modré a její pěstování v této oblasti není běžné. Víno je vyrobené v nerezových tancích za použití termoregulace. Červené víno následně zraje ve velkých betonových nádržích.

Odrůda Rulandské modré, pocházející z Loiry, je o něco tmavší, než z jiných regionů. Víno má tmavě rubínové odstíny. Vůně připomíná květ fialky a sušené borůvky. Hroznové aroma vína je v tomto případě lehce potlačené. Víno je suché. V chuti převažují pevnější třísloviny oproti dynamickým kyselinám.

Všechny složky chutě a vůně, se krásně doplňují, a tvoří jeden harmonický celek, který je vhodný k párování s pernatou zvěří. Toto červené víno můžeme servírovat i na začátku menu společně s paštikami za doprovodu černorybízového čatní. Zážitek podtrhnete použitím černého pepře.

Servis vína je ideální v rozmezí 13–14 °C. Požitek z vína podpoří klasické vinné sklo na burgundská vína.

Ve chvíli, kdy víno po 20 letech opouští sklep vinaře, je degustace opravdovým zážitkem. V případě, že se změní podmínky archivace a láhev červeného Sancerru se k Vám dostane dřív, je nutné respektovat tuto změnu a přizpůsobit dobu archivace do 15 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Sancerre
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Francois Crochet
Ročník: 2015
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francois Crochet je malé rodinné vinařství které respektuje to nejlepší z tradičních metod při pěstování a zpracování vinné révy, jako je ruční sběr či přísná selekce při sklizni hroznů. Francouzské vinařství Francois Crochet se nachází v malé vesničce Bué, 2km od městečka Sancerre ve vinařském kraji údolí řeky Loiry. Obhospodařují 10 hektarů prvotřídních vinic, které se rozkládají na typických půdách Sancerre.

Bílá vína s dokonalým projevem odrůdy Sauvignon Blanc přináší různé chuťové vyjádření, díky rozdílnému podloží vinic, které vinařství Francois Crochet obhospodařuje. Vína Sancerre vycházejí právě z těchto „terroirů“ a nesnaží se připomínat cokoliv jiného.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz