Sancerre - víno

AOC Sancerre [sánser] je prestižní apelací patřící do vinařské oblasti Údolí řeky Loiry (Vallée de la Loire). Rozkládá se v centrální oblasti Francie. Produkují se tu fenomenální bílá vína, růžová vína i červená vína. Bílá vína Sancerre jsou nejslavnější a celosvětově žádaná pro svojí typickou chuť Sauvignonu.

Z bílých odrůd se tu pěstuje pouze Sauvignon Blanc s naprosto úžasným projevem a pro červená a růžová vína Sancerre se používá pouze odrůda Pinot Noir (Rulandské modré).

Pro vinifikaci těchto velkých slavných bílých vín Sancerre jsou typické dřevěné sudy z francouzského dubu, často i nové barikové sudy. Většina těchto velkých bílých vín z AOC Sancerre může být určena i k archivaci. Červená vína z apelace Sancerre jsou lehká, aromatická a ležérní.

2 položek celkem
Láhev červeného vína Sancerre AOC - rouge - Francois Crochet
2015
449 Kč

Francouzské víno Sancerre Francois Crochet je červené víno vyrobené z odrůdy Rulandské modré. Toto suché víno má dynamické kyseliny s pevnějšími tříslovinami.

Kód: 210274-015-075
Láhev bílého vína Sancerre AOC, Corty Artisan les Monts Damnés - Patrice Moreux
2019 2020
890 Kč

Francouzské víno Sancerre Corty Artisan les Monts Damné je bílé víno s vůní ovoce, bylinek a květů. Toto suché víno má krásnou mineralitu a komplexní chuť.

Kód: 110367-000-075

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz